ZAMIANA CIAŁ

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Zamiana ciał
Tytuł oryginalny:The Change-Up
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:117 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:David Dobkin
Obsada:Ryan Reynolds, Jason Bateman, Leslie Mann, Olivia Wilde, Alan Arkin
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Sikanie do fontanny może być brzemienne w skutki, jeśli nieopatrznie wypowie się na głos swoje skryte pragnienia.
Galeria
Przekonują się o tym dwaj przyjaciele, Dave i Mitch, z których pierwszy jest prawnikiem, statecznym i odpowiedzialnym ojcem rodziny, usatysfakcjonowanym pod względem osiągniętego statusu społecznego i materialnego, a drugi to beztroski playboy, żyjący na luzie kawaler, nikomu nieznany aktor. Sikając do fontanny, która spełnia życzenia (o czym nie wiedzą), wyrażają na głos chęć zakosztowania trybu życia tak różnego od ich własnego. Następnego ranka budzą się zamienieni ciałami. Od tej pory mogą na własnej, choć dotąd cudzej, skórze przekonać się, jak smakuje to, czego tak pragnęli i czego w skrytości ducha zazdrościli sobie nawzajem.

„Zamiana ciał” to zbiór ogranych, a miejscami obrzydliwych żartów. Chociaż motyw zamiany ciał lub ról pojawia się co jakiś czas w kinie już od dawna, to ma w sobie zabawowy potencjał, bo przecież jeszcze nie wszyscy ze wszystkimi na ciała się zamienili. Tu jednak nie wymyślono niczego nowego ani świeżego. To odgrzewane kotlety, w dodatku w sosie wulgaryzmów, którymi tak „uszczęśliwieni” panowie okraszają swe wiekopomne wypowiedzi. Akcja jest przewidywalna, a jak na nieszczęście film trwa prawie dwie godziny. Wytrzymać to mogą chyba tylko desperaci albo zagorzali fani amerykańskich komedii, zaprawieni w boju przez szarlotki.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz w kolorach lukru! Róże, oranże, błękity i zielenie, zdrowe (nieco przejaskrawione), marchewkowe tonacje skóry. Ostrość przyzwoita, kontrast podobnie. Błędy transferu to głównie falowanie krawędzi w panoramach miasta, w których wieżowce mają lekko poszarpane krawędzie.

Dźwięk bardzo przeciętny, bo tyły opanowała głównie muzyka. Tylko dwie sceny wyróżniają się spośród innych. W pierwszej na scenę wkraczają basy, gdy gasną światła w całym mieście w chwili zamiany ciał, a w drugiej na meczu baseballowym słychać tłum za plecami.

BONUSY

Tłumaczone. Jedna scena usunięta i dobrze, bo bardzo niesmaczna, z awanturą i bójką kumpli zakończoną wspólnym sikaniem na twarz posągu. Oprócz zwiastunów jeszcze tylko średnio zabawne gagi z planu.

itk / veroika

Premiera DVD i BD: 16.02.2012
Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska, rosyjska
Napisy::PL, ANG, EST, LIT, UKR
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::20
Bonusy::zwiastuny, scena niewykorzystana, ujecia zepsute
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.