ZŁOTE, ALE GORZKIE MALINY

złote maliny przyznane Się dzieje

zlote maliny

Koszyk ze Złotymi Malinami powędrował w tym roku w ręce twórców „Ostatniego władcy wiatru”.

O tę sympatycznie nazywającą się, ale raczej mało smaczną nagrodę nie ubiega się żaden twórca filmowy, bo jest ona przyznawana za najgorsze osiągnięcia filmowe. I rzadko kiedy wyróżnieni nią fatygują się po odbiór.

Nagroda, ustanowiona w 1981 r. przez copywritera i publicystę Johna J.B. Wilsona, ma charakter żartobliwy i jest parodią Oscarów, a ogłasza się ją w przeddzień Oscarów. W tym roku miała miejsce już 31. edycja, a ceremonia wręczenia odbyła się 26 lutego w Barnsdall Gallery Theatre w Hollywood.

zlote maliny shyamalan

Niekwestionowanym liderem został obraz „Ostatni władca wiatruM. Nighta Shyamalana, który otrzymał aż 5 Malin: za najgorszy film 2010 r., reżyserię, scenariusz, męską rolę drugoplanową (Jackson Rathbone) oraz najgorsze wykorzystanie techniki 3D. Tuż za nim uplasował się „Seks w wielkim mieście 2”, zdobywając Maliny w trzech kategoriach: najgorsza pierwszoplanowa rola żeńska (Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon), najgorszy duet / grupa oraz najgorszy remake, a dwie Maliny przyznano „Walentynkom” za najgorszego aktora w pierwszoplanowej roli męskiej (Ashton Kutcher) i najgorszą aktorkę w roli drugoplanowej (Jessica Alba).

Do miana najgorszego filmu ubiegłego roku kandydowały (o ile można tak powiedzieć) także „Wampiry i świry”, „Dorwać byłą” oraz „Zmierzch: Zaćmienie”. Z aktorów na liście nominowanych znaleźli się m.in. Cher („Burleska”), Liza Minnelli („Seks w wielkim mieście 2”), Barbra Streisand („Poznaj naszą rodzinkę”), Jennifer Aniston („Dorwać byłą”, „Tak to się teraz robi”), Robert Pattinson, Kristen Stewart i Taylor Lautner, czyli czołówka obsady filmu „Zmierzch: Zaćmienie”.

A oto nagrody:

zlote maliny kutchernajgorszy film: „Ostatni władca wiatru”
najgorszy aktor: Ashton Kutcher („Walentynki”, „Pan i pani Kiler”)
najgorsza aktorka (zbiorowo): Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon („Seks w wielkim mieście 2”)
najgorszy aktor drugoplanowy: Jackson Rathbone („Ostatni władca wiatru”, „Zmierzch: Zaćmienie”)

zlote maliny jessica-alba
najgorsza aktorka drugoplanowa: Jessica Alba („Morderca we mnie”, „Poznaj naszą rodzinkę”, „Walentynki”, „Maczeta”)
najgorsza para / grupa: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon („Seks w wielkim mieście 2”)
najgorszy remake, prequel, rip-off  lub sequel: „Seks w wielkim mieście 2”
najgorszy reżyser: M. Night Shyamalan („Ostatni władca wiatru”)
najgorszy scenariusz: „Ostatni władca wiatru”
najgorsze wykorzystanie techniki 3D: „Ostatni władca wiatru”

Zwycięzcom życzymy poczucia humoru!

ren
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.