TANIEC POSTERÓW

kino amatorskie

Projekt i wykonanie: Tom Kern

Wymiary pokoju: 3,8 x 6,4 x 2,4 m

Poprzednie przeznaczenie: piwnica

Oryginalnym pomysłem i dumą właściciela tego kina jest telewizyjna plazma, która służy do wyświetlania bogatej kolekcji zmieniających się posterów.

Swoje wymarzone kino Tom Kern urządził w piwnicy, starając się uzyskać przy minimum kosztów maksimum efektu. Nie jest to wnętrze ekstrawaganckie, ale za to przytulne, z bardzo oryginalnym akcentem ozdobnym w formie zawieszonej pionowo 42-calowej plazmy (720p), która wyświetla filmowe postery i innego rodzaju obrazy pobrane z internetu – Tom ma ich aż 500 w swej kolekcji. Telewizor podłączony jest do komputera Apple Mac Mini.

Kolejnym przedmiotem dumy właściciela jest oświetlenie. Poza kinkietami i lampkami wbudowanymi punktowo w okalającą pokój podsufitkę światło pochodzi z oświetlenia wstęgowego, umieszczonego na podsufitce, co daje dodatkowy ładny efekt. Akcent dekoracyjny stanowią także podtrzymujące podsufitkę kolumny z drzewa sosnowego oraz zawieszone na ścianach ozdobne panele.

Panele te mają także za zadanie poprawę akustyki pomieszczenia. Stosując się do ogólnie dostępnych wskazówek, Kern zastosował na połowie powierzchni ścian materiał odbijający dźwięk, a na połowie pochłaniający.

Wypełniający prawie całą ścianę frontową ekran 2.35:1, wielkości 1,5 x 3,6 m, został samodzielnie zbudowany przez Kerna z kupowanego na metry białego laminatu do budowy ekranów (typ Designer White D354-60). Pod nim znajduje się schowek na głośniki, który może być otwierany od góry lub od frontu. Przednia ścianka składa się z trzech paneli – ozdobnych ramek wypełnionych materiałem przepuszczającym dźwięk. Pozostałe głośniki zostały ukryte w ścianach. Reszta sprzętu AV stoi pod ścianą w specjalnej szafce.

W kinie znajdują się dwa rzędy foteli. Tylny rząd jest ustawiony na podeście o wymiarach 2,3 x 1,8 m. Z braku miejsca osobne siedziska zastąpiła tu wygodna kanapka.

Urządzeniami AV i oświetleniem steruje się za pomocą Apple iPada z aplikacją HSTouch – zaawansowanym systemem GUI (graphical user interface) do obsługi systemu HomeSeer, który obsługuje zautomatyzowane urządzenia domowe i jest w użytku w domu państwa Kern od lat.

Kino nie jest jeszcze w pełni urządzone. Ekran zostanie wyposażony w system maskujący i kurtynę w kolorze wina (jak panele), a także kolumny z boku. Tom ma zamiar zafundować sobie także HomeStar Projector – urządzenie wyświetlające na suficie nieboskłon.

ren

Lista sprzętowa:

ekran 130" CIH (2.35:1)

projektor Sanyo PLV-Z2000 1080p z anamorficznymi obiektywami Home Theater Brothers

konsola PlayStation 3

Vudu Movie Player

głośniki:

LCR – Elemental Designs Custom 6T6 Towers

boczne – RC55i Polk Audio 5.25"

tylne – Emotiva ERD-1

subwoofer eD A3-300 12"

wzmacniacz Emotiva UPA-7

preamplifier/processor 7.1 Surround Sound via the Emotiva UMC-1

procesor DVDO Edge Video

Apple iPad z HSTouch

plazma 42 cale

Apple Mini Mac

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.