PEWNEGO RAZU W RZYMIE

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Pewnego razu w Rzymie
Tytuł oryginalny:When In Rome
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:87 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Mark Steven Johnson
Obsada:Kristen Bell, Josh Duhamel, Danny DeVito, Anjelica Huston, Will Arnett, Jon Hede
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Fontanna miłości życia ci nie uprości.
Galeria
Beth (Kristen Bell), zapracowana kuratorka Muzeum Guggenheima, porzucona przez chłopaka, który w dodatku informuje ją, że zamierza się ożenić, jedzie do Rzymu na ślub młodszej siostry.W trakcie wesela wpada jej w oko przystojny reporter Nick (Josh Duhamel), ale wszelkie nadzieje na coś więcej legają w gruzach, gdy, wyszedłszy na przechadzkę, dziewczyna zauważa go w wiele mówiącej sytuacji z inną kobietą. Rozżalona, upija się w pobliskiej fontannie, z której wyciąga monety wrzucone tam przez spragnionych uczuć turystów. Poniewczasie dowiaduje się, że fontanna ma magiczną moc, której skutki odczuje po powrocie do domu. W Nowym Jorku Beth staje się bowiem obiektem adoracji osobników, których monety wyłowiła: modela, artysty, iluzjonisty, handlarza kiełbas, a także… Nicka.

Milutka, z akcentami magii, pozostawiająca pewien niedosyt komedyjka, która budzi żal bardzo pobieżnym potraktowaniem rzymskiego epizodu Beth – a zdjęcia kręcono w stolicy Włoch – i raczej mało zaskakującym rozwojem wydarzeń. Główny komizm bierze się z oganiania się zapracowanej (ma na głowie ważną wystawę) kuratorki od jej natrętnych zalotników, wśród których zobaczymy samego Danny’ego DeVito, grającego, jak łatwo się domyślić, sprzedawcę wędlin.

ASPEKTY TECHNICZNE

Cały film zrealizowano w ciepłej palecie kolorów, naturalnych i przyjemnych dla oka. Ostrość i kontrast dosyć dobre. Widoczność szczegółów zarówno w plenerze, jak i we wnętrzach satysfakcjonująca.

Z racji wątku włoskiego w ścieżce muzycznej usłyszymy trochę typowo włoskiej muzyki, zwłaszcza w scenach weseliska. Dialogi dobrze słyszalne, tak samo jak różnorodne odgłosy, porozkładane na poszczególne głośniki. Najbardziej odczuwalne jest to tradycyjnie podczas ruchu pojazdów kołowych, jadących np. z przedniego głośnika do lewego, ale i przy plaśnięciu upadającego serca, które wyskoczyło z piersi jednego z adoratorów Beth.

BONUSY

W dodatkach znajdziemy trzy sceny niewykorzystane, słusznie, bo nie wnoszą nic do treści, dwa teledyski, z których drugi, mniej słodki, jest całkiem przyjemny, i na koniec „Gagi z Rzymu”, czyli ujęcia zepsute. W nich krótka seria pomyłek w tekście, żartów na planie i wybuchów śmiechu aktorów.

 

ren / itk

Data premiery DVD i BD: 12.11.2011

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.35:1. 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska, czeska, węgierska
Napisy::PL, CZ, ANG, SER, SŁO, ANG/N, SŁW, WĘG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::20
Bonusy::scena niewykorzystana, teledysk, ujecia zepsute
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.