POŻYCZONY NARZECZONY

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Pożyczony narzeczony
Tytuł oryginalny:Something Borrowed
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:108 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Luke Greenfield
Obsada:Kate Hudson, Ginnifer Goodwin, Colin Egglesfield, John Krasinski, Steve Howey, Ashley Williams, Geoff Pierson
Dystrybucja:Monolith Video
Opis

Stara miłość nie rdzewieje.

Galeria

Rachel świętuje trzydzieste urodziny na hucznym przyjęciu zorganizowanym przez jej tryskającą optymizmem i radością z powodu zbliżającego się ślubu najlepszą przyjaciółkę. Sama solenizantka jest nadal samotna. Nadmiar wypitego alkoholu i zbieg okoliczności powoduje, że spędza noc z narzeczonym swojej przyjaciółki, do którego skrycie wzdycha od czasów wspólnych studiów. Jak się okazuje, oboje mieli się ku sobie, jednak oboje byli przekonani, że to drugie nie jest zainteresowane. Oboje muszą teraz zadać sobie pytanie o granice lojalności i poświęcenia i dokonać wyboru między miłością a przyjaźnią.

Zarówno tytuł, jak i kwalifikacja tego filmu jako komedia są nietrafione. Występują w nim elementy komedii romantycznej, czyli głównie komplikacje miłosne, rozterki uczuciowe, złamane serca, posklejane serca tudzież nadpęknięte serca bohaterów pierwszo- i drugoplanowych, ale brak elementów komedii. „Pożyczony narzeczony” jest raczej obyczajem romantycznym. Na pewno nie studium psychologicznym ani dramatem, bo lekka z założenia forma nie pozwoliła na drążenie w głąb warstwy psychologicznej. Dzięki sympatycznym bohaterom, z których najsympatyczniejszy jest drugoplanowy Ethan (gra go John Krasinski, aktor o polskich korzeniach) – wierny i oddany przyjaciel Rachel, film może stanowić przyzwoitą rozrywkę na jeden wieczór.

ASPEKTY TECHNICZNE

Dźwięk typowy dla filmu obyczajowego – zdecydowana przewaga rozmów. Z bocznych głośników najczęściej dobiega muzyka i gwar na imprezach. W scenie wykładu wyraźnie z boku słychać trzaśnięcie drzwi. Rzęsisty deszcz szumi dookoła.

Ostrość czystego obrazu średnia, kontrast przyzwoity, a kolory naturalne. Najładniejsze w scenach nadmorskich, w których pięknie błękitnieje i szmaragdowi się toń oceanu. Biel sukienki nieskazitelnie biała.

BONUSY

W dodatkach zapowiedzi, reportaż „Z planu” (9.07 min), czyli migawki z kręcenia poszczególnych ujęć, oraz krótkie wypowiedzi (tłumaczone na polski) aktorów na temat granych przez nich postaci i ich relacji z innymi bohaterami filmu oraz na temat innych członków obsady, głos zabiera również producentka filmu (w sumie ok. 11.30 min).

itk

 Premiera DVD: 17.10.2011

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::reportaż, wywiady, zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.