KUBUŚ I PRZYJACIELE

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Kubuś i przyjaciele
Tytuł oryginalny:Winnie The Pooh
Gatunek:bajka, animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:60 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Stephen J. Anderson, Don Hall
Obsada:(głosy) Tadeusz Sznuk, Maciej Kujawski, Jan Prochyra, Jeremi Czyż, Tomasz Steciuk
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Kto pod kim dołki kopie...
Galeria

Osioł Kłapouchy zgubił ogon i pozostali mieszkańcy Stuwiekowego Lasu urządzają akcję poszukiwawczą. Tymczasem z listu pozostawionego przez Krzysia wynika, że porwał go potwór Bendezar. Kubuś i przyjaciele postanawiają wytropić owego potwora, zastawiają też na niego pułapkę w postaci głębokiego dołu. Tu jednak sprawdzi się przysłowie „Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada” i zwierzaki same znajdą się w tarapatach.

Klasyczna bajka dla najmłodszych o akcji ani zbyt prostej, ani zbyt skomplikowanej, z sympatycznymi bohaterami. Nienachalnie podkreślone znaczenie działania zespołowego i koleżeństwa. Straszny potwór, narysowany kredą przez Sowę, by inne zwierzęta wiedziały, jak wygląda, żadnego malucha raczej nie przestraszy. Dreszczyk emocji może wywołać jedynie oczekiwanie, że zaraz wyskoczy zza drzewa. Wizualna zabawa z tekstem książki wprowadza element abstrakcji, jakże pożytecznej dla osób w każdym wieku. Jest kilka ładnie zaśpiewanych piosenek, film może więc pełnić funkcję umuzykalniającą.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest wyraźny, czysty, a kolory postaci trzymają się konturów. Tło, czyli las i łąka, są akwarelowo rozmyte, pełne niuansów barwnych, przez co zieleń ma wiele odcieni, a las bywa a to zapraszający i przyjazny, a to ciemny i straszny. Postacie są rysowane w sposób klasyczny, czyli bez naśladowania trójwymiarowości. W ich wypadku mamy do czynienia z czystymi, nasyconymi kolorami: brązowym, beżowym, czerwonym, różowym i szarym.

Ścieżka dźwiękowa wypełniona jest melodyjnymi, wpadającymi w ucho piosenkami. Głosy dubbingujących aktorów słychać wyraźnie i odpowiednio głośno. Film ma ścieżkę dźwiękową w Dolby Digital 5.1, ale większość odgłosów dochodzi z przednich głośników. Jedynie muzyka i chór śpiewających dają się słyszeć wyraźnie z wszystkich stron. Dobrze wyszedł efekt kopania dołka – łopata wbija się w ziemię po prawej stronie, a odrzucona ziemia spada po lewej.

BONUSY

W dodatkach zwiastuny i materiał promujący filmy Disneya na Blu-ray w 3D (4 min). Poza tym 5 scen niewykorzystanych (razem 14.30 min) z krótkim omówieniem reżyserów i krótkometrażówka „Ballada o Nessie” (5 min).

itkPremiera DVD: 25.11.2011

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:5
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, arabska, chorwacka, słoweńska
Napisy::PL, ANG, CHO, SER, ANG/N, SŁW, ARA
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::14
Bonusy::zwiastuny, dodatkowy film, materiał promocyjny, ujęcia niewykorzystane
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.