TERAZ MIKI!, CZ. 2

Nasza ocena:5Nośnik:DVD
Tytuł polski:Teraz Miki! cz. 2
Tytuł oryginalny:A Walt Disney: Miki Mouse
Gatunek:bajka, animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:1937-1949
Czas trwania:63 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Ben Sharpsteen, Charles A. Nichols, Clyde Geronimi
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Bajki dla każdego.
Galeria

Seria „Teraz Miki!” to przypomnienie najlepszych, klasycznych kreskówek Disneya. CD Projekt sprawił nią wielką frajdę najmłodszym widzom, którzy mimo wielkiej obfitości animowanych produkcji wcale nie mają w czym wybierać, jeżeli chodzi o poziom. Tu nareszcie ich młoda psychika nie będzie kaleczona pretekstową fabułą, płytkimi żartami i agresją, a poczucie estetyki nie będzie zniekształcane prymitywnym rysunkiem i schematyczną muzyczką.

Ale co tam dzieci, chyba jeszcze większą frajdę z tych kreskówek będą mieć dorośli! Kiedy po ciężkim, pełnym stresów dniu obejrzą rozbrajająco śmieszne potyczki kaczora Donalda z podstępną i bezczelną sprężyną zegara, będą musieli się poddać i roześmiać. Odcinków na płycie jest pięć: każdy w wersji oryginalnej (pełnej) i odnowionej (dużo krótszej). Pierwszy to zawierający wspomniany wyżej epizod „Konserwatorzy zegara”; oprócz Donalda występują w nim Goofy i myszka Miki, którzy również wchodzą w interakcję z zegarem. W „Podróży na gapę” Donald i Pluto usiłują nie wzbudzać podejrzeń groźnego konduktora, co kilka razy prawie im się udaje, ale „prawie” czyni wielką różnicę. W „Sztuce jazdy na nartach” biedny Goofy, wykonując polecenia instruktora, doprowadza do takiego zapętlenia swego ciała i nart, że niejeden jogin wpadłby w kompleksy. „Wcześnie do łóżka położę się” to mistrzostwo świata. Wszyscy znamy to uczucie, kiedy skonani kładziemy się do łóżka, przekonani, że zaśniemy w ciągu sekundy, i nie możemy zasnąć, bo... W tym odcinku Donald najpierw walczy z głośno tykającym budzikiem, a potem ze składanym łóżkiem, które kilka razy więzi go w swych sklapniętych połówkach, sprasowanego niczym ser w sandwiczu. „Sweter Pluta” to historyjka o nietrafionym prezencie od serca – różowiutkim sweterku, którym został „uszczęśliwiony” pies Pluto, ku uciesze złośliwego kota.

Oko ludzkie cieszy się przy okazji śledzenia tych komicznych poczynań bohaterów starannie opracowaną stroną wizualną, ładnym tłem, kolorami, bohaterami dysponującymi bogatą mimiką, a ucho napawa się muzyką żywo ilustrującą akcję, wzbogacającą ją, ubarwiającą, wykorzystującą istnienie i możliwości instrumentów muzycznych, wszystkich razem i każdego z osobna. Jeżeli już ktoś pozwala dziecku zasiąść przed telewizorem, to niech to dziecko ogląda takie właśnie bajki – dobrze opowiedziane, bez przemocy, zabawne mocą poczucia humoru inteligentnego autora, ładne i finezyjne, ze świetną, pełną dźwiękowych niuansów oprawą muzyczną. Może w przyszłości dane dziecko nie będzie katować rodzica puszczaną na cały regulator muzyką, w której przewijają się w kółko podstawowe funkcje harmoniczne.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz wersji oryginalnych niewolny od zabrudzeń, ale ostrość jest przyzwoita, a i kolory żywe lub pastelowe, zależnie od koncepcji plastycznej danego odcinka

Dźwięk w systemie Dolby Digital 2.0, z głośników dobiega przeważnie dziarska muzyka z dobrze słyszalnymi poszczególnymi instrumentami, wyraźne, choć nieco przytłumione głosy bohaterów oraz odgłosy akcji.

BONUSY

W materiałach dodatkowych zwiastuny, dwa montaże fragmentów kreskówek Disneya: „Re-Miki” (1.57 min, czarno-białe) i „3 x Blami!” (3 x 1.30 min), oraz materiał promocyjny „Improve Your View” (4.45 min).

itk

Premiera DVD: 15.04.2011


 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:5
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.33:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital Stereo
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, francuska, hiszpańska, holenderska, hindi
Napisy::PL, ANG, ANG/N, HIS, HOL, FRA
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::5 odcinków
Bonusy::fragment filmu, zwiastuny, materiał promocyjny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.