ZAKOCHANY WILCZEK

Nasza ocena:3Nośnik:DVDBlu-ray
Tytuł polski:Zakochany wilczek
Tytuł oryginalny:Alpha And Omega
Gatunek:animowany
Kraj produkcji:USA, Indie
Rok produkcji:2010
Czas trwania:84 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Anthony Bell, Ben Gluck
Obsada:(głosy) Waldemar Barwiński, Milena Suszyńska, Joanna Pach, Modest Ruciński, Agnieszka Kunikowska, Tomasz Bednarek
Dystrybucja:Monolith Video
Opis

Co dwa wilki, to nie jeden…

Galeria

Kate i Humphrey to wilczki z zupełnie różnych stad, reprezentujące odmienny styl życia. On jest wilkiem omega, luzakiem, obdarzonym specyficznym poczuciem humoru przeciwnikiem przemocy (stara się negocjować nawet w najtrudniejszej sytuacji, na przykład z groźnym grizzly). Kate to wilczyca alfa – w jej stadzie panuje żelazna dyscyplina, której ona sama wymaga od siebie i znajomych, ma zdolności przywódcze i znakomicie rozwinięty instynkt łowiecki. Ojciec Kate pragnie, by poślubiła Gartha, syna przywódcy rywalizującego stada, i położyła kres waśni. Tymczasem wilczyca i Humphrey zostają uśpieni i wywiezieni do rezerwatu, gdzie mają odbudować wilczą populację… Kate, wiedząc, że jej nieobecność grozi wybuchem wilczej wojny, dokłada wszelkich starań, by wrócić w rodzinne strony. Humphrey, chcąc nie chcąc, zostaje jej pomocnikiem…

„Zakochany wilczek” to pełna przygód animacja dla najmłodszych, wykorzystująca sprawdzone schematy zaczerpnięte z buddy movies, czyli filmów kumplowskich, których bohaterami są postacie o różnych charakterach. Oczywiście w pewnym momencie pojawi się także ładnie pokazany wątek romansowy. Film mówi o porozumieniu ponad podziałami, sile przyjaźni i o tym, że nasze dziwactwa i oryginalne nawyki są naszą siłą. Wilki, choć ich wyglądu nie wzorowano na szczęście na pluszakach dla dzieci i mają w sobie odrobinę dzikości, obdarzono typowo ludzkimi cechami, a ponadto jeszcze zdolnością mówienia i… śpiewania (serenady do księżyca).
Sukcesu „Shreka” czy „Toy Story” z pewnością „Zakochany wilczek” nie powtórzy, ale gwarantuje dzieciom miłe spędzenie czasu przed telewizorem i zawiera kilka „elegancko sprzedanych” morałów.

ASPEKTY TECHNICZNE

Wizualnie obraz koi oczy pięknymi krajobrazami parku narodowego i rezerwatu: skalistych, strzelających w niebo gór, otoczonych starymi świerkami polan, głębokich wąwozów, leśnych ostępów, rzek i strumieni. Wszystko to skąpane w świetle dnia, niebieszczejące w świetle księżyca, ocieplone do pastelowych pomarańczy i różowości zachodzącym słońcem, osrebrzone deszczem. Jednym słowem kolorystycznie cała paleta barw i odcieni. Ostrość bardzo dobra, obraz czysty.

Dźwiękowo bardzo bogato. Z głośników osacza nas tętent kopyt gnającego na oślep stada karibu, z boku odzywa się nagły trzepot skrzydeł, chlupot rozbryzgującej się wody, osypywanie drobnych kamyczków. Wilcze łapy tupią po twardej ziemi, szeleszczą w trawie, ciapają po mokrym, grząskim błocie. Ulewa i wicher szumią i świszczą w każdym zakątku pokoju. Dość często rozlega się przeciągłe wycie, niekiedy przeradzające się w wycie chóralne i wcale melodyjne. Polski dubbing wyraźny i dobrze słyszalny.

BONUSY

Zapowiedzi, króciutkie wywiady (11) z aktorami i twórcami opowiadającymi pokrótce o bohaterach filmu, historii w nim przedstawionej i pracy nad dubbingiem, poza tym materiał z planu pokazujący nagrywanie dubbingu i migawkę z omawiania szkiców i obróbki postaci wilka w komputerze. W opakowaniu również broszura.

Jan / itk


Premiera DVD i BD: 10.03.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. adi

    adi 2014-20-09 8:57 Odpowiedz

    super film

Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::reportaż, wywiady, zwiastuny, broszurka
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.