BIAŁA I STRZAŁA PODBIJAJĄ KOSMOS 3D

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Biała i Strzała podbijają kosmos 3D
Tytuł oryginalny:Biełka i Striełka. Zwiezdnyje sobaki
Gatunek:bajka, animowany
Kraj produkcji:Rosja
Rok produkcji:2010
Czas trwania:85 min
Kategoria wiekowa:7 lat
Reżyseria:Inna Jewlannikowa, Światosław Uszakow
Obsada:(głosy) Agnieszka Dygant, Małgorzata Kożuchowska, Jarosław Boberek, Michał Wójcik, Marcin Wójcik, Tomasz Lis, Michał Zbrojewicz
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Rosjanie postanowili nakręcić bajkę o bynajmniej nie bajkowych czasach – historia rozgrywa się w czasach sowieckich, w okresie rywalizacji o to, kto pierwszy podbije kosmos.
Galeria

Głównymi bohaterami filmu są dwa psiaki: Strzała, uliczny kundelek doświadczony przez życie, i Biała, rozpieszczona gwiazda cyrkowa. Los sprawi, że Biała trafi na ulicę, napotka na swej drodze Strzałę, a po licznych perypetiach oba czworonogi trafią do… ośrodka przygotowującego zwierzęta do pierwszej misji kosmicznej. Białej bynajmniej to nie interesuje, jednak Strzała wierzy, że jest potomkiem gwiezdnych psów i w bezmiarze kosmosu odnajdzie swojego ojca, którego zna jedynie z opowieści mamy… Póki co oba pieski czeka morderczy trening pod okiem srogiego wilczura Kazbeka.

Fabuła jest oryginalna, ale nieskomplikowana, bohaterowie przypominają – zachowaniem i wyglądem – postacie z zachodnich bajek, animacja jest na bardzo dobrym poziomie (film kosztował w końcu aż 35 milionów dolarów), radziecki świat przedstawiony został może w sposób zbyt wyidealizowany, ale wszak to tylko bajka…

Dzieje się dużo, o nudzie nie ma więc mowy, obie główne bohaterki wzbudzają sympatię: Strzała bezpośredniością, a Biała, pomimo pewnej damulkowatości, faktem, że tak naprawdę twardy z niej zawodnik. Jest jeszcze narwany szczur Lenek i dwie pchły, o dobrze znanych wielbicielom polskiej sceny kabaretowej głosach (dubbingują je Wójcikowie z Ani Mru Mru). Dość niesamowitą postacią jest występujący jedynie w epizodzie dr Mrau, psychiatra. Film odniósł, chyba dość nieoczekiwany, sukces w polskich kinach.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz pieści oko żywymi kolorami i dopracowaniem szczegółów. Pięknie widać drobne fale na zmarszczonej wiatrem wodzie, snop światła w mrocznym wnętrzu pomnika robotnika i kołchoźnicy, banieczki powietrza w basenie, fakturę muru, włoski sierści czworonogich bohaterów, sploty materiału kombinezonu Białej i wiele innych. Kolory w scenach w cyrku wręcz cukierkowe, kiedy indziej pastelowe, a zawsze przyjemne dla oczu. Bardzo ładnie narysowano tło i oddano perspektywę.

W stronie dźwiękowej na plus należy policzyć dobry polski dubbing i znakomitą dykcję podkładających głosy, są też dwie wpadające w ucho piosenki (w języku angielskim). Wyraźnie słychać odgłosy, zarówno te cichsze, delikatniejsze, jak wieczorna gra świerszczy, bulgot wody, jak i donośniejsze – stukot kół pociągu, uderzenia meteorów o rakietę, huk i świst przy lądowaniu. Bardzo dobrze słychać inną akustykę w różnych pomieszczeniach: we wnętrzu pomnika, w kanale, w samochodzie.

BONUSY

Galeria zdjęć przewijających się na tle muzyki oraz teledysk, w którym widać kilka migawek z nagrywania polskiego dubbingu, plus zwiastun.

Jan / itk

Premiera DVD: 17.02.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.77:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing)
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::zwiastun, galeria zdjęć, teledysk
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.