JEDNOSTKA PRZYGOTOWAWCZA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Jednostka przygotowawcza
Tytuł oryginalny:Prep & Landing
Gatunek:animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2009
Czas trwania:21 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Kevin Deters, Stevie Wermers
Obsada:(głosy) Waldemar Barwiński, Paweł Ciołkosz, Anna Gajewska, Zbigniew Konopka
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Bajka o zapracowanym elfie...
Galeria

Po 227 latach pracy można doznać wypalenia zawodowego. Doznaje go elf Wayne ze specjalnej jednostki przygotowującej domy na przybycie św. Mikołaja. Zamiast spodziewanego awansu, który otrzymał wyszkolony przez niego elf, dostaje do wyszkolenia następnego elfa, w dodatku nieco fajtłapowatego. Zniechęcony Wayne zawala swoje obowiązki, przez co trafia na listę niegrzecznych, a co gorsza naraża pewnego chłopca na święta bez prezentu.

Uruchamiając oglądanie bajki należy wykazać się refleksem i w ciągu paru sekund zadecydować, czy oglądamy hurtem wszystko, tzn. film i dodatki, czy wolimy wybierać je z menu. Bajka, wbrew spodziewanym 82 minutom, ma długość niedzielnej dobranocki (21 minut). I w zasadzie tyle wystarczy na opowiedzenie tej prostej historii. Historia przeznaczona jest dla odbiorcy dziecięcego, inaczej niż dawne produkcje Disneya, które bawiły widzów niezależnie od wieku, jaki osiągnęli. Stary widz (poniektóry) może jedynie poczuć zrozumienie dla wypalonego zawodowo elfa...

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest idealnie ostry i czysty. Widać każdy falujący na wietrze włosek w brodzie Mikołaja, włoski sierści reniferów, fakturę dywanu i cegieł, z których zbudowany jest kominek. Pięknie migoce śnieg. Kolory są zimowo-świąteczne: czerwień, złoto i ciemna zieleń. Ciekawie oddano kolor zimowej nocy i śniegu w zimową noc – mają odcień szmaragdowoakwamarynowy.

W ścieżce dźwiękowej, w systemie Dolby Digital 2.0, dominują świsty powietrza i odgłosy szusów szybko przemieszczających się elfów i Mikołajowych sań oraz świst wywołany działaniem elfowych gadżetów. Złowieszczo szumi śnieżna zawieja, przez którą na oślep pędzą renifery, i w której ginie delikatny dźwięk dzwoneczków. Obie ścieżki, oryginalna i z dubbingiem, nagrane poprawnie.

BONUSY

Film poprzedzają zwiastuny innych produkcji Disneya.

W dodatkach dwie kreskówki: „Operacja: Skarb Mikołaja” (7 min) i „Wielka przygoda Tyciego” (1 min). Bohaterami pierwszej z nich są ponownie elf Wayne i jego pomocnik Lenny, drugiej – Tyci, pomocnik elfów.

Akademia Gwiazdkowa” to trzy filmiki agitujące (1.24, 1.46, 1.30 min), zachęcające do wstąpienia do Jednostki przygotowawczej, można się dzięki nim zapoznać ze sprzętem wykorzystywanym przez członków jednostki i z zasadami, których muszą przestrzegać.

Czarno-białe rysunkowe „Wiadomości z bieguna północnego” (1.25 min) to garść archiwalnych newsów z życia elfów, a „Reklamy z bieguna północnego” (1.36 min) to, przeznaczone raczej dla elfów, reklamy portalu randkowego, ciastek i spa Gwiazka.

Odkryj Blu-ray 3D z Timonem i Pumbą” (4 min) reklamuje blu-rayowe produkcje Disneya. W dodatkach także zapowiedzi „Kopciuszka” i „Treasure Buddies”.

itk

 

Premiera DVD: 25.11.2011

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:5
Dźwięk:3
Bonusy:3
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, francuska, holenderska, wloska, niemiecka, rosyjska
Napisy::PL, ANG, NIE, ANG/N, ROS, HOL, FRA, WŁO
Płyta::1-warstwowa
Bonusy::zwiastuny, materiał promocyjny, dodatkowe filmy
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.