KPMM: WYPRAWA NA MARSA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:KPMM: Wyprawa na Marsa
Gatunek:bajka, animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2006-2009
Czas trwania:69 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Donovan Cook
Obsada:(dubbing) Jarosław Boberek, Elżbieta Jędrzejewska, Kacper Kuszewski, Krzysztof Tyniec
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Kosmiczna misja Mikiego.
Galeria

Kreskówki Disneya kojarzą się z dobrą zabawą dla dzieci i dla dorosłych. Bajki z cyklu Klub Przyjaciół Myszki Miki to jednak animacje o charakterze czysto edukacyjnym, oczywiście wspierającym działanie w tym zakresie rodziców, a nie zastępującym je. Będzie zatem okazja, aby powtórzyć z dziećmi liczebniki zwykłe i porządkowe, nazwy figur geometrycznych, zatrzymując na chwilę bajkę, można dać dziecku czas na zastanowienie się, który z przedmiotów widocznych na ekranie najlepiej nada się do wykonania zadania stojącego przed Mikim i jego przyjaciółmi. Jeżeli ktoś uczy swoje dziecko języka angielskiego, co według lingwistki Helen Doron jest możliwe już od trzeciego miesiąca życia, to bajki z cyklu KPMM świetnie się do tego nadają, bowiem bohaterowie mają bardzo dobrą dykcję.

Na płycie zatytułowanej „KPMM: Wyprawa na Marsa” znajdziemy trzy odcinki: „Wiadomość z Marsa”, „Kometa Mikiego”, „Kosmiczny kapitan Donald”. W pierwszym z nich ziemski Miki obserwuje sygnał z kosmosu, który okazuje się zaszyfrowaną prośbą o pomoc marsjańskiego Mikiego. Wraz z przyjaciółmi organizuje więc wyprawę na Marsa, by tam przy użyciu mysiego sprzętu rozwiązać problem.

W drugim odcinku Miki wraz z resztą postaci szuka profesora von Drejka, który zaprosił ich na obserwację komety mającej niedługo pojawić się na niebie (a zdarza się to raz na 10 lat). W drodze po teleskop profesor znika jednak bez śladu, a dla Mikiego zaczyna się wyścig z czasem, by go odnaleźć przed pojawieniem się komety.

W „Kosmicznym kapitanie Donaldzie” piłka Pluta podczas zabawy odbija się tak mocno, że ląduje na Księżycu. Pluto jest niepocieszony. Nie obejdzie się zatem bez wycieczki na Księżyc.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ostrość i czystość obrazu bez zarzutu, kolory zdecydowane, żywe, cukierkowe. Postacie w porównaniu z tymi ze starych kreskówek są uproszczone, ale podobne, tło, jeśli chodzi o kolory, kreskę i ilość szczegółów, jest zupełnie inne, to znaczy bardzo uproszczone.

Zarówno oryginalny, jak i polski dubbing jest wyraźny. Muzyka niezbyt ilustracyjna, dość schematyczna, niezagłuszająca dialogów.

BONUSY

Dodatkowa bajka „Złota Rączka: Teleskop Abuelita”.

itkPremiera DVD: 17.06.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.33:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, czeska, grecka, rumuńska, węgierska
Napisy::ANG, ANG/N
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::3 filmy
Bonusy::dodatkowy film
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.