KPMM: IMPREZA NA PLAŻY

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:KPMM: Impreza na plaży
Gatunek:bajka, animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2006-2009
Czas trwania:92 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Donovan Cook, Broni Likomanow
Obsada:(dubbing) Jarosław Boberek, Elżbieta Jędrzejewska, Kacper Kuszewski, Krzysztof Tyniec
Dystrybucja:CD Projekt
Opis

Edukacyjny klub przyjaciół.

Galeria

Na płycie znajdują się cztery bardzo proste historyjki z udziałem myszki Miki i innych postaci znanych z kreskówek Disneya, będące pretekstem do wspólnego liczenia i rozpoznawania figur geometrycznych. Nie są to klasyczne bajki z zawiązaniem intrygi, punktem kulminacyjnym, zwycięstwem dobra nad złem i morałem. W każdym odcinku grupa przyjaciół zostaje postawiona przed jakimś zadaniem do wykonania lub problemem do rozwiązania, a w trakcie realizacji zadań niezbędna okazuje się znajomość liczb, czasem prostych działań, kształtów itp.

W „Kaczkach Donalda” osiem małych kaczek szuka ciepłej plaży, na której można przezimować. Część z nich się gubi i trzeba je odnaleźć. Wspaniała okazja, by policzyć kaczki. W drugim odcinku Pluto jest zaproszony na ciasteczka, ale ponieważ cały ubrudził się w błocie, musi wziąć bąbelkową kąpiel. Najpierw trzeba odmierzyć dokładnie trzy i pół nakrętki płynu do kąpieli, a potem Pluto dzieli unoszące się bańki mydlane na pół. W odcinku „Miki idzie na ryby” Miki i Pluto opiekują się kotkiem Goofy’ego. Żeby kotek miał co jeść, Miki musi złowić w jeziorze duże czerwone gumowate ryby. Tu także przydaje się umiejętność liczenia. Ostatni odcinek to relaks w upalny dzień na „Plażowej imprezie Pete’a”. Przedtem jednak trzeba posprzątać plażę i zalepić dziury w parasolu łatami o różnych kształtach.

Aby podtrzymać matematyczny autorytet u swoich wyedukowanych dzieci, pozostaje opowiedzieć im bajkę o liczbie pi.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz czysty, ostry, o landrynkowych, mocnych, nasyconych kolorach przyciągających wzrok. Kreska postaci uproszczona, rysunek płaski, schematyczny.

W ścieżce dźwiękowej dobrze słyszalne, wyraźne dialogi (zarówno oryginalne, jak i polski dubbing), wzorem dykcji nie jest oczywiście kaczor Donald. Muzyczka mało urozmaicona, sprawiająca wrażenie melodyjek puszczanych z syntezatora.

BONUSY

Dodatkowy odcinek bajki z serii „Mali Einsteini”, zatytułowany „Skarb piratów”. Gra „Miki i przyjaciele – plażowe igraszki” – trzy proste zabawy polegające na wyborze za pomocą pilota odpowiedniego przedmiotu widniejącego na ekranie. Prócz tego zwiastuny.

itk

Premiera DVD: 17.06.2011

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.33:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital Stereo
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, szwedzka, norweska, duńska, fińska, rosyjska
Napisy::PL, ANG, ANG/N, DUN, FIN, NOR, SZW, ROS, UKR
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::4 odcinki
Bonusy::gra, zwiastuny, dodatkowy film
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.