COLUMBUS CIRCLE

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Columbus Circle
Tytuł oryginalny:Columbus Circle
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:80 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:George Gallo
Obsada:Selma Blair, Amy Smart, Jason Lee, Giovanni Ribisi, Beau Bridges
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Gdyby ten film zrobił Hitchcock, gryźlibyśmy ze strachu poduszkę!
Galeria

Kiedy wiekowa sąsiadka cierpiącej na agorafobie Abigail zostaje zamordowana, do jej mieszkania wprowadza się para młodych ludzi. Gdy jej nowy sąsiad wszczyna awanturę i bije swoją partnerkę, Abigail pomaga dziewczynie, której los przywodzi na myśl jej własny. 17 lat wcześniej zniknęła z domu, by uciec od ojca milionera, który znęcał się nad nią i nad matką. Pod zmienionym nazwiskiem mieszka w luksusowym apartamencie, a jej jedynym niewirtualnym łącznikiem ze światem jest dawny lekarz rodziny. Jednak jednorazowa pomoc w przypadku Lillian nie wystarcza…

Gdyby ten film zrobił Hitchcock, gryźlibyśmy ze strachu poduszkę i pewnie do końca filmu, wodzeni za nos, nie wiedzielibyśmy, o co chodzi. George Gallo zbyt szybko odkrył karty i dlatego film wciąga jedynie do pewnego momentu, by pod koniec znów na krótko zaintrygować. Szkoda, że środek jest dotknięty grzechem przewidywalności, bo film ma niezły klimat, tworzony przez zdjęcia, muzykę i niegłupie dialogi. Troszkę po macoszemu potraktowano niektóre wątki (śledztwo), zbyt wielką wagę przyłożono do eksponowania innych, np. przemocy fizycznej wobec małej Abigail. Gdyby inaczej rozłożono proporcje suspensu i niedopowiedzenia zamiast dosłowności i „niedyskretnej” interpretacji postaci (Beau Bridges od razu wydaje się bardzo podejrzany!), film byłby całkiem ciekawy, a tak – jego żywot przetrwa w pamięci jeden, choć udany wieczór. Ale warto było zobaczyć Selmę Blair w ciekawej roli Abigail, a i na Giovanniego Ribisi (detektyw) zawsze miło popatrzeć, zwłaszcza gdy nie ma jakiejś odrażającej charakteryzacji.

ASPEKTY TECHNICZNE

Film nie jest specjalnie udziwniony, poza scenami reminiscencji, które mają specyficzny zielono-żółty koloryt i „rozmazaną” fakturę. Sceny współczesne są statyczne, ciekawie oświetlone, a raczej niedoświetlone, bo apartament Abigail tonie zazwyczaj w półmroku. Sporo więc głębokiej czerni i wyrazistych kolorów (błękit bluzki Abigail, róż szlafroka Lillian). Dużo w filmie zbliżeń i wtedy wiele szczegółów udaje się dostrzec i podziwiać (świetlistość skóry bohaterki), bo w ujęciach szerszych obraz jest raczej miękki. Poza falowaniem krawędzi nie ma większych zakłóceń.

Muzyka jest ważnym elementem nastroju, a thrillerowa, wijąca się jak wąż kompozycja (wiolonczela, skrzypce) płynie z tylnych głośników, podnosząc adrenalinę. Z innych dźwięków z tyłów na pewno wybrzmią odgłosy szamotaniny: uderzeń i bicia Lillian, łomotanie do drzwi mieszkania Abigail, wycie policyjnych syren i gwar tłumu fotoreporterów robiących zdjęcia i żądających wywiadu od fałszywej Abigail. Z jeszcze mocniejszych mamy przejechanie człowieka przez autobus, z uderzeniem w ciało oraz piskiem hamulców i krzykami ludzi dookoła.

BONUSY

Tylko zwiastun.

veroika

Premiera DVD: 12.07.2012

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL, ANG, DUN, FIN, NOR, POR, SZW, ISL, HOL, FRA, ARA
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::20
Bonusy::zwiastun
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.