KOPCIUSZEK II. SPEŁNIONE MARZENIA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Kopciuszek II: Spełnione marzenia
Tytuł oryginalny:Cinderella II: Dreams Come True
Gatunek:bajka, animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2002
Czas trwania:70 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:John Kafka
Obsada:(dubbing) Katarzyna Tatarak, Jacek Braciak, Janusz Wituch, Elżbieta Kijowska
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
To nie uchodzi!
Galeria

Książę i Kopciuszek wracają z podróży poślubnej. Za dwa dni ma być wydana wspaniała uczta, a tymczasem król i książę muszą pilnie wyjechać w ważnych sprawach państwowych. Jak Kopciuszek sam poradzi sobie ze zorganizowaniem uczty? Poza tym życie w pałacu wcale nie jest usłane różami. Nie można odsłaniać okien, Kopciuszek nie może sam gotować, musi chodzić w gorsecie, musi nauczyć się tańczyć, nie odróżnia beżu od ecru i nie może przyjmować swoich dawnych przyjaciół.

W wielkim zamku wszystko jest za duże dla myszy. Jaq myśli, że jako mysz nie jest w stanie pomagać Kopciuszkowi tak jak dawniej. Dobra wróżka spełnia jego życzenie i zamienia go w człowieka. Jednak kot, który widział jego przemianę, nadal na niego poluje, a on panicznie się go boi. Jego z kolei boją się inne myszy. Jaq popełnia gafę za gafą i przekonuje się, że trudno być człowiekiem.

W pałacu ma odbyć się bal. Przyrodnie siostry Kopciuszka idą z tej okazji na targ po ozdoby i sukienki. Nieoczekiwanie Anastazja od pierwszego spojrzenia zakochuje się z wzajemnością w piekarzu. Jej matka jest temu przeciwna, ale Kopciuszek pomaga zakochanym.

„Kopciuszek II. Spełnione marzenia” to trzy historie z życia Kopciuszka po ślubie, które poznajemy w miarę spisywania ich przez myszy z pomocą dobrej wróżki. Myszy bowiem przeniosły się do pałacu wraz z Kopciuszkiem i ich życie także bardzo się zmieniło.

Trzy niedługie historyjki pokazują epizody z życia Kopciuszka, przy czym w drugiej głównym bohaterem jest mysz Jaq, która obawia się, że jest nie dość przydatna w nowych okolicznościach, a główną bohaterką trzeciej opowieści jest przyrodnia siostra Kopciuszka, Anastazja. Bajki wizją plastyczną i kreską nawiązują do dawnych produkcji Disneya, a muzką nie tylko nawiązują, ale i dorównują. Muzyka, choć jak to w bajkach bywa głównie ilustracyjna, jest bezsprzecznie najlepszym elementem filmu. Wykonuje ją orkiestra, więc różnorodność i bogactwo brzmienia są gwarantowane. Oprócz tego jest w filmie kilka piosenek.

Choć wszystkie trzy opowieści mają mocno eksponowany morał, że warto być sobą (co nie było konieczne, bo on i tak sam wypływa), to poza tym są całkiem przyjemne w oglądaniu. Najzabawniejsza jest opowieść o rezolutnej myszy, która chce być duża, i scena, w której Anastazja ćwiczy uśmiech.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest czysty, detale dobrze widoczne, kreska wyraźna. Za sprawą sporej ilości różowego (nawet niebo miewa taki kolor) kojarzy się z bombonierką. A są jeszcze fiolety, karminy i lila. Ogólnie kolory są ładne, nasycone i żywe

W ścieżce dźwiękowej cały czas słychać muzykę dopowiadającą akcję, płynące z przodu dialogi i dochodzące to z jednej, to z drugiej strony odgłosy otoczenia. Wyraźnie „stronnicze” jest na przykład rżenie konia, stukot kopyt na bruku i turkot kół, okrzyki na festynie czy plusk wody. Tyły nie są zbyt aktywne, budzą się do pracy w scenie z fajerwerkami.

BONUSY

W dodatkach kilka pozycji, jednak tylko jedna jest tłumaczona na polski. Ale po kolei. Jest „A Little Misunderstanding” – bajka do słuchania lub samodzielnego czytania o myszach Jaqu i Mary. Jest gra  „Cinderella's Enchanted Castle”, w której trzeba posprzątać komnatę, ubrać manekina i upiec ciasto, wykonując poszczególne czynności we właściwej kolejności. Potem mamy jedyny materiał z polskimi napisami – „Muzyczną magię”. Autor muzyki do filmu mówi w nim o tym, że muzyka pomaga opisać historię i że jest dobra, jeśli jest niezauważalna. Dzieci będą mogły również zobaczyć instrumenty i przekonać się, czyim głosem śpiewa Kopciuszek. „Put It Together” to teledysk, a „Princess Tiara” to kolejna gra, trzeba w niej wybrać odpowiedni diadem. Ostatni dodatek, „Princess Art Project”,  pokazuje, jak samodzielnie zrobić lalkę-księżniczkę.

itk

Premiera DVD: 7.09.2012

Zobacz również
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:3
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.66:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, rosyjska
Napisy::PL, ANG, ANG/N, ROS
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::14
Bonusy::materiały tematyczne, teledysk, gry
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.