101 DALMATYŃCZYKÓW II. LONDYŃSKA PRZYGODA

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:101 Dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda
Tytuł oryginalny:101 Dalmatians II: Patch\'s London Adventure
Gatunek:animowany, familijny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2003
Czas trwania:70 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Jim Kammerud, Brian Smith
Obsada:(głosy) Maria Pakulnis, Krzysztof Królak, Zbigniew Suszyński, Krystyna Kozanecka, Irena Kwiatkowska
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Wyindwidualizować się z łaciatego tłumu.
Galeria

Największym idolem Ciapka, jednego z 99 szczeniaków dalmatyńczyków, jest pies dzielny Grom. Ciapek zna na pamięć wszystkie odcinki serialu z jego udziałem. W duchu marzy, by być taki sam jak jego bohater. Tymczasem Roger wraz z rodziną i psami przeprowadza się na wieś, na farmę. Pewnego dnia odjeżdżąją na nią wszyscy prócz Ciapka, który zaspał i nie został przez nikogo zauważony. W tej sytuacji postanawia iść na mający się odbyć w Londynie casting do roli w jednym z odcinków serialu z Gromem. Nawet nie przypuszcza, że wkrótce będzie musiał wraz ze swoim idolem stanąć do walki z okrutną Cruellą opętaną żądzą posiadania futra z dalmatyńczyków, której znów udało się porwać łaciate szczeniaki.

Akcja filmu toczy się wartko, dwa typy spod ciemnej gwiazdy – Nochal i Baryła, a także Cruella wnoszą odpowiednią dawkę niecności, by tak było przez całą projekcję. Pieski są urocze, co pozwala zachować równowagę między dreszczami obrzydzenia (np. na widok owłosionych nóg Nochala) a tkliwością na widok małych szczeniaczków. Jest i rys twórczego szaleństwa narastającego w głowie nieodkrytego geniusza, Larsa. Małym dalmatyńczykom bardzo przysłużyło się naturalne brzmienie dziecięcych głosów. Dubbing w wykonaniu dzieci bywa (w innych filmach) nienaturalny, w najlepszym wypadku poprawny – w „Londyńskiej przygodzie” (podobnie jak w pierwszej części „101 dalmatyńczyków”) jest bardzo OK. Także muzyka jest bardzo udanym elementem filmu.

ASPEKTY TECHNICZNE

W porównaniu z pierwszą częścią więcej jest barw pastelowych (miasto) lub nasyconych (farma). Kreska równie ostra. Brak zabrudzeń obrazu, dobry kontrast.

W ścieżce dźwiękowej sporo muzyki, głosy aktorów podkładających głosy wyraźne. Większość odgłosów i dialogów dochodzi z przodu, ale od czasu do czasu zajęcie mają i tylne głośniki (przemieszczający się głos Cruelli oglądającej obrazy w muzeum, grzmot, łopot ptasich skrzydeł).

BONUSY

Brak dodatków.

itk


Premiera DVD: 10.08.2012

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:5
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.66:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, rumuńska
Napisy::PL, ANG, CHO, ANG/N, SŁW, RUM
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.