101 DALMATYŃCZYKÓW

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:101 Dalmatyńczyków
Tytuł oryginalny:One Hundred And One Dalmatians
Gatunek:animowany, familijny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:1961
Czas trwania:76 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Clyde Geronimi, Hamilton Luske
Obsada:(głosy) Ewa Szykulska, Marcin Kudełka, Ryszard Nawrocki, Krystyna Kozanecka, Irena Kwiatkowska
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
... i jeszcze więcej łat.
Galeria

Dalmatyńczyk Pongo „swata” swojego pana, Bemolka, z włascicielką uroczej dalmtynki. Obie pary żyją w nad wyraz udanych związkach, a Pongo i jego Czika doczekują się wkrótce 15 ślicznych szczeniąt. Na delikatne łaciate futerka piesków nie może się za to doczekać niecna Cruella De Mon, która marzy o futrze z dalmatyńczyków. Kiedy Bemolek nie zgadza się na oddanie jej szczeniąt, Cruella postanawia je porwać, tak jak uczyniła to już wcześniej z kilkudziesięcioma innymi szczeniętami. Pongo i Czika muszą uratować swoje dzieci przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Zaliczana do klasyki animacji Disneya bajka „101 Dalmatyńczyków”powstała w 1961 roku, a jej podstawą była książka Dodie Smith pod tym samym tytułem. Film ma bardzo ładną kreskę i jest dobrze narysowany, zarówno pod kątem niuansów, jak i doboru lekko zgaszonych czy zimowych barw. Obrazowi towarzyszy ładna, jazzująca oprawa muzyczna. Bardzo dobry oryginalny dubbing, ale i polski nie gorszy. W polskiej wersji językowej wyróżnia się Cruella De Mon w interpretacji Ewy Szykulskiej.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz czysty i wyraźny, z dobrze widocznymi detalami. Kolory trzymają się konturów. Paleta barwna stonowana, przeważają beże, brązy, ciemna zieleń oraz biel i błękitno-sine odcienie śniegu.

W ścieżce dźwiękowej sporo muzyki, zarówno angielski, jak i polski dubbing dobrze słyszalne. Przestrzenność najlepiej słychać w scenach ujadania psów przekazujących sobie wiadomości o porwaniu szczeniąt.

BONUSY

W dodatkach tłumaczone na polski materiały tematyczne: „101 ciekawostek dla całej rodziny” i „101 ciekawostek dla fanów” w formie napisów wyświetlanych podczas projekcji. Oba dotyczą, jak wskazują tytuły, ciekawostek – pierwszy okołofilmowych (np. różnic między filmem a książką – dowiemy się m.in., za co – w książce – wyrzucono Cruellę ze szkoły, tu także informacje o tym, które wątki zostały wzięte z życia autorki powieści, a także kilka słów o gwarze londyńskiej), a drugi ściśle związanych z filmem (np. kto jest reżyserem danej sceny, kto ją rysował, kto podkłada głos pod daną postać, kilka słów o sposobie animacji).

itk


Premiera DVD: 10.08.2012

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:5
Dźwięk:4
Bonusy:3
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.33:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital 5.1, 5.1 DEHT
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing – DD 5.1), angielska (5.1 DEHT), rumuńska, rosyjska
Napisy::PL, ANG, RUM, UKR
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::zwiastuny, materiały tematyczne
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.