KUPILIŚMY ZOO

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Kupiliśmy zoo
Tytuł oryginalny:We Bought A Zoo
Gatunek:obyczaj, familijny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:119 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Cameron Crowe
Obsada:Matt Damon, Scarlett Johansson, Elle Fanning, Thomas Haden Church
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Z rodziną wśród zwierząt.
Galeria

Benjamin Mee, wdowiec z dwójką dzieci, nie potrafi otrząsnąć się z żalu po śmierci żony, jego dzieci, a zwłaszcza nastoletni syn, także nie potrafią pogodzić się z jej odejściem. Benjamin rzuca pracę w redakcji i podejmuje decyzję o kupnie nowego domu, chcąc pomóc sobie i dzieciom oderwać się od wspomnień. Po obejrzeniu wielu domów, w których mogliby zacząć żyć od nowa, znajdują wreszcie ten, który przypada im do gustu. Tak się jednak składa, że warunkiem sprzedaży jest utrzymanie wchodzącego w skład posiadłości podupadłego zoo. Wbrew zdrowemu rozsądkowi Benjamin kupuje dom i zoo i od tej pory musi radzić sobie z zupełnie nowymi problemami, typu nieopatrznie wypuszczone ze skrzyni transportowej węże.

Film do obejrzenia z całą rodziną, zwłaszcza jeśli ktoś lubi zwierzęta, bo scen z ich udziałem jest dużo. Szczególnie fotogeniczne są tygrysy i budzący sympatię niedźwiedź. Z napisów końcowych dowiadujemy się, że film jest oparty na prawdziwej historii, a jej bohaterowie nadal mieszkają w zoo. Może wszystko w „Kupiliśmy zoo” zbyt gładko się toczy, włącznie z niespodziewanym napływem gotówki, ale taka już natura filmów familijnych, a zwłaszcza tych, których punkt wyjściowy jest smutny – śmierć ukochanej żony i mamy – ale które mają za zadanie nieść pokrzepienie i muszą skończyć się dobrze.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ostrość nie najlepsza, kontury przedmiotów są zmiękczone. Kolorystyka naturalna, w przeważającej mierze w ciepłej, jesiennej tonacji, ale momentami wpadająca w chłodniesze odcienie. Ładnie nasycona zieleń, jasny brąz futer tygrysów i ciemniejszy brąz futra niedźwiedzia. W ciemnych scenach zbyt słaby kontrast. Brak zabrudzeń obrazu.

Dźwięk w większości dochodzi z przodu, kilkakrotnie o przestrzenności zaświadczają ryki zwierząt, wieczorne cykanie świerszczy czy odgłosy burzy i szum deszczu, a także scena straszenia tygrysa czynieniem rabanu.

BONUSY

W dodatkach tylko jedna pozycja, a jest nią ciekawy materiał dotyczący występujących w filmie zwierząt i ich tresury, zatytułowany „To zoo!” (23 min). Głos zabierają aktorzy (ludzcy) i treserzy. Zwierzęta milczą, ale za to zniewalają urokiem osobistym. Zobaczymy od kulis kręcenie niektórych scen i sposób postępowania ze zwierzętami, które na planie wykonują taką samą pracę jak ludzie.

itk


Premiera DVD: 18.07.2012

Zobacz również






Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:3
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska, rosyjska, ukraińska
Napisy::PL, ANG, EST, ŁOT, LIT, HEB, ROS, UKR
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::32
Bonusy::materiał tematyczny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.