FINEASZ I FERB: SZYBCY I FINEASZOWI, S. 1, CZ. 1

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Fineasz i Ferb: Szybcy i Fineaszowi, ser. 1, cz. 1
Tytuł oryginalny:Phineas And Ferb
Gatunek:animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:108 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Dan Povenmire, Zac Moncrief
Obsada:(dubbing) Wit Apostolakis, Mateusz Narloch, Monika Pikuła, Justyna Bojczuk, Wojciech Paszkowski
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Wiem już, co dzisiaj będziemy robić.
Galeria

Fineasz i Ferb, przyrodni bracia, spędzają wakacje w domu i codziennie wymyślają nowy sposób na miłe spędzenie czasu: robią własną plażę w ogródku (co łączy się z masowym znikaniem krasnali ogrodowych), wymyślają przepis (jakże prawdziwy: głupie słowa i prosta melodia) na hit i szybką karierę, konstruują wehikuł ambarasu i przenoszą się w czasie do ery dinozaurów. Pomaga im w tym ich domowe zwierzątko Pepe Pan Dziobak, który w rzeczywistości jest tajnym agentem, a do zabaw chętnie dołącza sympatyczna Iza. Zdecydowanie dosyć pomysłów braci ma ich starsza siostra, skarżypyta. Jednak tak się składa, że nigdy nie udaje jej się przedstawić mamie „dowodów zbrodni” swoich młodszych braci, bo ci zawsze zdążą na czas przywrócić otoczenie do poprzedniego stanu.

W każdym odcinku dużo i głośno się dzieje, dlatego też bajki z tej serii nie nadają się na dobranocki, w ogóle nie za bardzo nadają się dla małych dzieci. Spodobają się raczej nastolatkom, może nawet niektórym dorosłym, niemającym nic lepszego do roboty niż obejrzenie kreskówki. Serial na pewno nie jest głupi – zdarzją się nawet zabawne dialogi – ani naiwny, na pewno nie robi wrażenia wymyślonego na siłę, jak niektóre współczesne produkcje Disneya, który niestety obniżył poziom lotów. Tu szybuje na przyzwoitym poziomie. Prócz żywej akcji każdy odcinek wyposażony jest obowiązkowo w piosenkę, najczęściej skoczną i melodyjną, z zabawnym, zgrabnie napisanym tekstem. Co do polskiego dubbingu miłym zaskoczeniem jest naturalny i dobry aktorsko dubbing młodych (sądząc po dziecięcej barwie głosów) wykonawców.

Na płycie znajdziemy 8 odcinków: „Wystarczy jeden porządny strach”, „Szybcy i Fineaszowi”, „Plażowa impreza w cieniu krasnalowego terroru”, „Nasza własna mumia”, „Jednostrzałowiec”, „Bamber w akcji”, „Światła, Fretka, akcja”, „Wehikuł ambarasu”.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ścieżka dźwiękowa w Dolby Digital 2.0. Zarówno oryginalna, jak i polska wersja językowa (obie mają swoich zwolenników i są porównywalnej jakości) jest dobrze nagrana. Pomimo dużej ilości głośnych odgłosów wszelakiego rodzaju wypowiadane przez aktorów słowa słychać bez problemu.

Obraz jest czysty, ostrość dobra, rysunek postaci nieskomplikowany, pozbawiony niuansów kolorystycznych i światłocieniowych. Kolory zaś to żywe zielenie, niebieskości, różowości, fiolety i żółcienie.

BONUSY

Brak dodatków.

itk


Premiera DVD: 27.01.2012
Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.33:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital 2.0
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, islandzka
Napisy::PL, ANG, ANG/N, ISL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8 odcinków
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.