BEAT THE WORLD. TANIEC TO MOC!

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Beat The World. Taniec to moc!
Tytuł oryginalny:Beat The World.
Gatunek:muzyczny
Kraj produkcji:Kanada
Rok produkcji:2011
Czas trwania:87 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Robert Adetuyi
Obsada:Tyrone Brown, Mishael Morgan, Nikki Grant, Ray Johnson, Kristy Flores
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Taniec to jednak nie wszystko.
Galeria

„Beat The World...” skupia się na pokazaniu przygotowań do prestiżowego międzynarodowego turnieju tańca w Detroit – tytułowego „Beat The World” – trzech grup tanecznych z różnych części świata. Każda z nich musi na tę okazję przygotować coś absolutnie wyjątkowego, każda z nich boryka się również z problemami innego rodzaju. Członkowie ekip przeżywają rozterki miłosne, ambicjonalne, muszą pokonywać własne słabości i zahamowania. Stawką w grze jest nie tylko wygrana – sto tysięcy dolarów – ale własna przyszłość i lepsze życie.

Fabuła, nawet jak na film tańczony, dość słaba, a postacie bohaterów naszkicowane pobieżnie, „Beat The World...” to raczej sceny tańca przerywane dialogami i sytuacjami mającymi za zadanie posunąć akcję naprzód niż odwrotnie. Czyli coś w rodzaju opery, tyle że tańczonej. Na składnie poruszające się osoby, parafrazując znane powiedzenie – i do rymu, i do taktu, zawsze miło popatrzeć i to jest argument za obejrzeniem filmu, aczkolwiek jeśli ktoś widział już inne filmy tego gatunku, to nic nie straci nie oglądając tego.

Podsumowując, „Beat The World...” nie wytrzymuje porównania z podobnymi sobie, może również nie wiekopomnymi, ale jednak dostarczającymi miłej oku rozrywki i mającymi sympatycznych bohaterów (jak chociażby „Step Up”). Układy taneczne zawierają elementy tańca ulicznego, hiphopu i parkour (tego ostatniego mogłoby być więcej).

ASPEKTY TECHNICZNE

Kolorystycznie film podzielony jest na dwie części. W pierwszej dominują nieco wychłodzone barwy obskurnych miejsc, w których ćwiczą tańczący, dużo w nich rdzawości, poszarzałych bieli, pstrokatości graffiti i odłażących warstw farby. Aczkolwiek jeżeli na ekranie pojawia się czerwień, to jest ona żywa i nasycona, podobnie jak fiolet. W części turniejowej za sprawą zmieniających się, pulsujących świateł reflektorów oświetlających scenę ekran przypomina mieniące się „witrażowymi” barwami obrazki z kalejdoskopu. Ostrość obrazu średnia, czerń bywa grafitowa zamiast czarna, w ciemnych rejonach ekranu trochę brakuje kontrastu.

Dwa główne składniki ścieżki dźwiękowej to dialogi (przód) i muzyka (dookoła), w scenach popisów dodatkowo w tle aplauz publiczności, od czasu do czasu, w zależności od utworu, do którego tańczą bohaterowie, uruchamiają się basy.

BONUSY

Tutaj jedynie zapowiedzi.

itk

 Premiera DVD i BD: 6.10.2011

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.