W STYLU MODERN ART

kino profesjonalne

Projekt wnętrza: Mario Panelli Studio, Roseville, Kalifornia

Instalacja AV: El Dorado Home Theater, Folsom, Kalifornia

Wymiary pokoju: 6 x 5 x 3,6 m

Lokalizacja: Granite Bay, Kalifornia

Poprzednie przeznaczenie: pomieszczenie nowe

Wystrój tego kina jest prawdziwym dziełem sztuki!

Wnętrze zostało ozdobione pięknymi dekoracyjnymi elementami w stylu współczesnej sztuki abstrakcyjnej, w której gustuje zleceniodawca. A dobre rozpoznanie gustu i upodobań zleceniodawcy jest – jak podkreśla prezes firmy Aaron Clowes – podstawą działania projektantów z Mario Panelli Studio z Kalifornii. Jest to wnętrze unikatowe i niepowtarzalne nie tylko ze względu na ornamentykę, ale także dlatego, że każdy fragment dekoracji, włączając w to elementy oświetlenia, wykonano ręcznie z najlepszych materiałów.

Najbardziej rzucający się w oczy akcent ozdobny kina to imponujący i niezwykle oryginalny sufit, który na etapie projektowania został właścicielowi kina przedłożony do akceptacji w postaci modelu. Konstrukcja ta w żaden sposób nie łączy się z właściwym sufitem i jest przymocowana jedynie do ściennej podsufitki.

Przedmiot szczególnej dumy przedstawicieli Mario Panelli Studio stanowią drzwi do kina, które są tak wtopione w dekoracje, że po zamknięciu prawie w ogóle ich nie widać! Prawie, bo przy uważnym wpatrzeniu się w całość można jednak odgadnąć miejsce ich usytuowania. Maskowanie jest tak staranne, że u ich spodu biegną nawet otaczające cały pokój ozdobnie podświetlane, bardzo dekoracyjne listwy podłogowe o ogólnej długości 16 m, a jak zdradza Clowes, zainstalowanie tego komponentu nie było wcale łatwe! Drzwi posiadają w środku panel wytłumiający dźwięk.

Ważną rolę dekoracyjną pełni w tym wnętrzu także oświetlenie. Zainstalowano w nim aż 54 osobne elementy oświetleniowe o łącznej mocy 7000 W, pogrupowane tak, że zarządza nimi 12 przełączników regulacji światła, dzięki którym można je ściemniać lub rozjaśniać. Całością steruje Lutron Homeworks Lighting Control System. Aby utrzymać przytulną atmosferę, zdecydowano się na tylko jeden rząd foteli kinowych, ustawionych z przodu, podczas gdy w tylnym rzędzie do siedzenia służy długa i wąska kanapka.

System AV tego kina jest tak zaprojektowany i wyważony, że nawet najmniejsze zmiany ustawień prowadzą do zachwiania dźwiękowej równowagi. Co ciekawe, głośniki frontowe i subwoofer są widoczne, ale dzięki opasującej subwoofer ozdobnej listwie wyglądają na kolejny element dekoracyjny. Niewielkie głośniki surroundowe są zawieszone na ścianach, a sprzęt AV w obudowie rack mieści się za rzeźbami nad kanapą.

Projektowanie tego wysoce artystycznego kina trwało miesiąc, a jego instalacja kolejne dziesięć. Zbudowane w osobnym aneksie rozrywkowym na tyłach rezydencji, funkcjonuje jako obiekt samodzielny i niezintegrowany z resztą domu.

ren

www.mariopanellistudio.com

www.eldoradohometheater.com


Lista sprzętowa:

projektor Runco LS-5 DLP

ekran Dalite Pro Imager 2.35:1 (140 x 320 cm), z poziomą maskownicą

konsola PlayStation 3

amplituner wielokanałowy 7.1 NAD 775 Surround

głośniki:

Axiom M60 V3 (2, lewy i prawy)

Axiom VP180 (centralny)

Axiom QS8 (4, surround)

subwoofer SVS PB13 Ultra ze wzmacniaczem 1000 W

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.