SEANS W GARAŻU
kino amatorskie
Projekt i wykonanie: Acoustic Innovations; Hi- Fi House, Wilmington Delaware
Lokalizacja: Delaware, USA
Wymiary pokoju: 6,7 x 5 m
Poprzednie przeznaczenie: garaż
Nieużyteczny garaż może stać się doskonałym miejscem na wymarzone kino domowe.
Wiele lat marzeń i tylko dwa miesiące realizacji… To może mieć miejsce w wypadku, gdy realizację takiego pragnienia powierzy się specjalistom z branży. Państwo Audinot zlecili to zadanie firmom Acoustic Innovations (wykonanie) oraz Hi-Fi House (akustyka, specyfikacja sprzętu), sami jednak mieli duży wpływ na ostateczny wygląd kina. To oni wybrali kolory, wykładzinę podłogową, fotele, drewniane wykończenia, kinkiety, panele akustyczne oraz pozostałe elementy wyposażenia. To Rick Audinot postanowił, że drzwi po obu stronach pokoju będą mieć iluminatory, co nada wnętrzu charakter klasycznego kina.
Kino zostało zbudowane na nieco mniejszej powierzchni niż oryginalny garaż, ponieważ postanowiono wykroić z niego kawałek wielkości 1,5 x 5 m z przeznaczeniem na magazynek. Z ostatecznego wyglądu wnętrza i funkcjonowania samego kina państwo Audinot są bardzo zadowoleni. Nie jest to wnętrze dekoracyjne, ale ładny efekt dało zróżnicowanie kolorów ścian i paneli, a drewniane obramowania paneli, szafki na sprzęt i głośniki oraz listwy dają wrażenie solidności. Podkreślają to też skórzane fotele-reclinery z motorycznie regulowanymi oparciami.
Jako zdeklarowany kinoman, Rick Audinot zażyczył sobie, aby głośniki dobrze oddawały dźwiękowe efekty filmowe i aby główny impet był skierowany na kolumny frontowe. Wybór padł na głośniki Klipsch (frontowe, centralny i surroundy), do których dodano dwa subwoofery Velodyne DD-15. Ponieważ państwo Audinot nie doświadczyli wcześniej takiej inwazji dźwięku, musiało minąć trochę czasu, żeby się z tym oswoić. Dziś są rezultatem zachwyceni, podoba im się, że bez względu na głośność nie słychać buczenia, a dzięki wzmacniaczowi Anthem Statement P5 oraz przedwzmacniaczowi / procesorowi Integra DHC-9.9 doskonale brzmią zarówno filmowe hałasy, jak i delikatne szepty. Zgodnie z sugestią Ricka w wyposażeniu audio znalazł się także zaawansowany equalizer / korektor basów SVS AS-EQ1, który znacznie poprawił jakość basów i wyeliminował martwe strefy.
Równie satysfakcjonujące jest oglądanie filmów na dużym ekranie Stewart Firehawk 110". A kiedy nadchodzi czas na projekcję, wystarczy wciśnięcie jednego przycisku „Watch Blu-ray” na pilocie, aby włączył się projektor, wzmacniacz, przedwzmacniacz i odtwarzacz BD i pogasły światła…
ren
Lista sprzętowa:
ekran Stewart Firehawk 110"
projektor Anthem LTX 500 LCOS
głośniki:
Klipsch RF-83 (frontowe)
Klipsch RC-64 (centralny)
Klipsch RB-81 (tylne)
Velodyne DD-15 (subwoofery x 2)
equalizer SVS AS-EQ1
wzmacniacz Anthem Statement P5
przedwzmacniacz / procesor Integra DHC-9.9
odtwarzacz BD Pioneer BDP-95D
odtwarzacz Samsung BD-P2500
nagrywarka Verizon FIOS HD DVR
pilot Universal MX-980