MALI AGENCI: WYŚCIG Z CZASEM

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Mali agenci: Wyścig z czasem
Tytuł oryginalny:Spy Kids 4: All The Time In The World
Gatunek:akcja, science fiction
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:84 min
Kategoria wiekowa:10 lat
Reżyseria:Robert Rodriguez
Obsada:Jessica Alba, Joel McHale, Rowan Blanchard, Mason Cook, Jeremy Piven
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Czwarty wymiar w zagrożeniu.
Galeria

Chcąc ukarać ludzi za marnowanie czasu, Władca Czasu powoduje, że zaczyna on przyśpieszać i będzie przyśpieszać tak długo, dopóki go nie zabraknie, a wtedy świat się skończy. Żeby dopełnić tego zamiaru, potrzebny jest mu szafir Chronosa. W zdobyciu go usiłują mu przeszkodzić agentka OSS Marisa i jej pasierbowie Mali Agenci Rebecca i Cecil, pomagają im inni Mali Agenci i pies Argonauta.

Film przeznaczony dla widowni dziecięcej, tempo wydarzeń, niezwykłe umiejętności (m.in. przenoszenie się w czasie) i obecność gadżetów wypełniają pustą przestrzeń powstałą wskutek braku głębszego przesłania czy morału. Ach nie, gadżety to nie wszystko, dochodzą do tego jeszcze mało oryginalne psoty, wszystkie sprowadzające się do tego, żeby kogoś ochlapać porcją farby, spadającą czy wytryskującą znienacka. Po wysłuchaniu przemowy Władcy Czasu widz nieodparcie ma wrażenie, że chce on ukarać ludzkość między innymi za spędzanie czasu na oglądaniu takich właśnie filmów. Mimo wszystko dzieciom mogą się „Mali Agenci...” podobać ze względu na to, że na ekranie ciągle coś się dzieje, a bohaterami pomagającymi ratować świat są dzieci takie same jak one. Film ma polski dubbing (brak opcji wyboru oryginalnej ścieżki dźwiękowej). Jest on dość neutralny, a głosy słychać wyraźnie, wyjątek od neutralności stanowi głos pomocnika Władcy Czasu, zupełnie niepasujący do postaci i drażniący.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz bez zarzutu, wyraźny, z dobrze widocznymi szczegółami, czysty. Bogata paleta nasyconych kolorów, co widać zwłaszcza w pokoju dzieci, pełnym pstrokatych barw. Karnacja aktorów naturalna, czerń dobrze nasycona.

W czasie projekcji pracują wszystkie głośniki, odgłosów, wspieranych dynamiczną muzyką, jest dość sporo. Wyraźnie z tyłu dochodzi np. głos automatycznej ochrony domu, w czasie ucieczki pojazdami latającymi szumy i świsty słychać zewsząd, z tyłu dochodzi brzęk odbijających się od pojazdów metalowych chwytaków wyrzucanych na linach przez ścigających. Także teleportacja czyni wiele nieokreślonych dookolnych odgłosów. Pod koniec filmu w królestwie Władcy Czasu mamy do czynienia z dookolnym głuchym turkotem kół zębatych, postukiwaniem i poświstywaniem śmigających w powietrzu elementów mechanizmu.

BONUSY

Zwiastun i galeria zdjęć (ok. 3 min), w okładce płyty książeczka na temat filmu.

itk

Premiera DVD: 19.04.2012

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing)
Napisy::brak
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::zwiastun, galeria zdjęć, książeczka
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.