4.1 a DLP (DMD)

Skrót DLP oznacza Digital Light Processing, a DMD Digital Micromirror Device. W dużym uproszczeniu działanie tego projektora polega na tym, że sygnał pochodzący ze źródła (odtwarzacz, komputer, telewizor) jest przetwarzany przez procesor na komendy cyfrowe, sterujące za pośrednictwem mikrochipu kilkuset tysiącami mikrolusterek (DMD), poruszających się niezależnie od pozostałych w dwóch kierunkach i odbijających światło w kierunku układu ogniskowego (powstaje wtedy punkt jasny) lub w przeciwnym (powstaje punkt ciemny). Kolor uzyskuje się po przepuszczeniu światła przez 3-kolorowy filtr kołowy (RGB). Stosuje się od jednego do trzech procesorów – im więcej, tym lepszy obraz.

DLP 3D Ready 

DLP 3D Ready, Vivitek

Zalety:
– doskonałe parametry obrazu (wysoki kontrast, mocna czerń, bogata gama szarości, wysoki poziom jasności, naturalność barw)
– lepsze odświeżanie ekranu
– technologia prężnie się rozwijająca
Wady:
– efekt tęczy, czyli brak zbieżności barw składowych nakładanych sekwencyjnie, ale wobec wprowadzania coraz lepszych technologii (wielosegmentowe filtry barwne poruszające się z coraz większą prędkością) usterka ta jest eliminowana i praktycznie niezauważalna przez przeciętnego użytkownika takiego projektora.
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.