METAL GEAR SOLID 2: SONS OF LIBERTY (PS2)

Nasza ocena:5Nośnik:DVD
Producent:Konami
Wydawca:Konami
Projektant:Hideo Kojima
Silnik:Metal Gear Solid
Gatunek:przygodowa, taktyczna akcja szpiegowska
Kategoria wiekowa:16
Platforma:PlayStation 2
Wymagania:DVD DL
Sterowanie:Dual Shock 2
Medal:srebrny
Opis

Pierwszy Metal Gear Solid zaznajomił miłośników elektronicznej rozrywki z pojęciem „taktycznej akcji szpiegowskiej”. Wszystkim wtajemniczonym bardzo się spodobało tego rodzaju rozwinięcie gatunku gier przygodowych. Każdy konsolomaniak, ówcześnie świeżo upieczony posiadacz następcy poczciwego PSX-a, z zapartym tchem czekał na kolejną odsłonę przygód bohaterskiego Snake'a.

Pierwsze zetknięcie z MGS 2, jak potocznie nazywają grę fani, robiło bardzo dobre wrażenie. Grafika najwyższych lotów, wysoka sztuczna inteligencja przeciwników, doskonały system sterowania, walki z bossami, o których można opowiadać godzinami... i co najważniejsze – Solid Snake powrócił!

Hideo Kojima uznał jednak, że wypuszczenie na rynek najwyższej klasy produktu nie wystarczy. Autor przygotował dla gracza niespodziankę – ukochany przez wszystkich, charyzmatyczny Snake... zostaje w późniejszej części gry zastąpiony innym bohaterem. Żółtodziób Raiden, przypominający bardziej metroseksualistę (po czasie okazuje się, że nosi on męskie stringi!), przeprowadzi miłośników MGS-a przez zdecydowaną większość gry. Pomimo że finalny produkt Kojimy był dopracowany w najmniejszym szczególe, takie pousnięcie niestety nie spotkało się z aprobatą fanów.

Gra jako produkt zasługuje na najwyższe noty dosłownie pod każdym względem. Jednakże osoby, które do uznania produktu za ideał wymagają czegoś więcej niż technicznej doskonałości, druga część Metal Gear Solid może zawieść.

Galeria

HISTORIA

Głównym projektantem gier z serii Metal Gear jest Hideo Kojima, znany wszystkim twórca gier wideo. Dwa pierwsze tytuły ukazały się kolejno w 1987 i 1990 roku. Największą popularność dziś już legendarnej serii przyniósł jednak dopiero wydany w 1998 roku na pierwsze PlayStation Metal Gear Solid. Gra zyskała uznanie wśród graczy, ponadto odniosła duży komercyjny sukces, uzyskując wysokie wyniki sprzedaży detalicznej.

Ponadto główny bohater serii, Solid Snake, jest jednym z najbardziej znanych bohaterów gier wideo w historii.

SCENARIUSZ

Rozgrywka została podzielona na dwa rozdziały.

Pierwszy z nich skupia się na znanych z poprzedniej odsłony serii postaciach Snake'a i Otacona, którzy razem zwalczają organizację zajmującą się produkcją maszyn bojowych Metal Gear.

W drugim akcja przenosi gracza w okolice Nowego Jorku, gdzie najważniejszym zadaniem jest ratowanie więźniów.

ASPEKTY TECHNICZNE

Gracz, który 3 lata wcześniej przeżywał przygodę z poprzednią częścią z serii, z pewnością zauważy wiele technicznych podobieństw. Praca kamery oraz system infiltracji wrogów są zbliżone w obydwu odsłonach – nowością jest dodanie trybu widoku z pierwszej osoby podczas celowania, co nie było możliwe w pierwowzorze. Dodany został pasek „stamina”, którego wyzerowanie spowoduje uśpienie przeciwnika. Można tym sposobem ukończyć grę, nikogo nie eksterminując.

tom

Animacje

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Grafika:6
Dźwięk:6
Grywalność:5
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.