KONSOLE DO GIER

Filmy w standardzie DVD i Blu-ray można odtwarzać w kinie domowym także z konsoli do gier oferujących obraz wysokiej rozdzielczości, chociaż ich możliwości nieco się różnią.

7.1 PlayStation 3
Ten produkt firmy Sony z powodzeniem może zastąpić odtwarzacz Blu-ray i można go w tej roli znaleźć nawet w profesjonalnych amerykańskich instalacjach kina domowego. Taki wybór podyktowany jest znakomitą jakością obrazu pochodzącego z konsoli, w której wykorzystano wysokiej klasy procesor, oraz szybkim czasem ładowania płyty. Wadą tego rozwiązania jest to, że jej obsługa jest znacznie bardziej skomplikowana niż zwykłego odtwarzacza. Podstawowe cechy urządzenia:
– odtwarzanie płyt DVD, Blu-ray, CD i wybranych modeli SACD
– odczyt muzyki i zdjęć z sieci lokalnej oraz nośników USB (np. pendrive, dyski twarde, aparaty cyfrowe i odtwarzacze muzyki)
– dostęp do stron WWW dzięki przeglądarce internetowej
– gry on line oraz możliwość ściągania gier i innych materiałów z PlayStation Store
– obsługa sieci bezprzewodowych WiFi
– wbudowany twardy dysk o pojemności 120 GB i 250 GB
– możliwość podłączenia komputerowych myszek i klawiatur (kompatybilne są wszystkie na USB oraz większość na Bluetooth)


Playstation_3

7.2 Xbox 360
Produkt firmy Microsoft. Wybór mniej praktyczny od PlayStation 3, gdyż ta konsola odtwarza jedynie płyty DVD i CD oraz HD DVD (po zakupieniu dodatkowego napędu), z tym że format ten został wycofany i produkcji dodatkowego napędu, a także samych płyt HD DVD, zaprzestano. Filmy wysokiej rozdzielczości mogą być odtwarzane tylko po ściągnięciu ich z internetu i zapisaniu na twardym dysku o pojemności 250 GB.

Microsoft Xbox 360 Elite

Filmy w standardzie DVD i Blu-ray można odtwarzać w kinie domowym także z konsoli do gier oferujących obraz wysokiej rozdzielczości, chociaż ich możliwości nieco się różnią.

8 GŁOŚNIKI

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.