WYWIAD Z THOMASEM ANDERSEM

Modern Talking, Thomas Anders, koncerty w Polsce, nowa płyta świąteczna

Miło mi cię poznać. Co u ciebie słychać?2

Thomas Anders: Dziękuję, wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Twój wkład w przemysł muzyczny jest nieoceniony, masz bardzo wielu fanów na całym świecie – serdeczne pozdrowienia od tych z Polski, ze szczególnym uwzględnieniem odwiedzających Kinoplay.pl. Jak trudne jest dla ciebie bycie osobą popularną?

T.A.: Dlaczego od razu trudne? :-) Jestem osobą publiczną od ponad 30 lat, przywykłem do bycia rozpoznawanym. Jeśli potrzebuję chwili prywatności, zostaję w domu z moją rodziną.

Jak sobie radzisz z tymi wszystkimi ludźmi, którzy na każdym kroku proszą cię o autograf lub wspólne zdjęcie?

T.A.: Większosć z tych osób zachowuje się w przyjazny sposób, prosi mnie o powyższe z zachowaniem szacunku. Ci ludzie są poniekąd moimi „klientami”, a dawanie autografów lub umożliwianie zrobienia ze mną zdjęcia jest częścią mojego zawodu.

Czy popularność samą w sobie oceniasz w sposób pozytywny czy negatywny?

T.A.: Jeśli mam być zupełnie szczery: lubię to. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie dobre i złe rzeczy, jakie popularność mi dała, przyznaję, że tych pozytywnych jest więcej.

1

Jakie są twoje plany na najbliższą przyszłość? Nowa płyta / trasa koncertowa? Zapowiadają się jakieś koncerty w Polsce?

T.A.: Nie planuję jakiejś specjalnej światowej trasy koncertowej. Występuję praktycznie przez cały rok, jednak nie przepadam za byciem na wyjeździe przez długi czas. Maksymalny czas, jaki mogę spędzić w trasie bez przerwy, to dwa tygodnie.
Pod koniec roku wydaję swój pierwszy album ze świątecznymi przebojami, jestem tym bardzo podekscytowany. W Polsce wystąpię 26 maja w Szczecinie, 26 sierpnia w Deszcznie, 29 listopada w Krakowie, 30 listopada we Wrocławiu, 1 grudnia w Poznaniu oraz 2 grudnia w Warszawie.

Czy są jakieś szanse na ponownie złączenie sił z Dieterem? Może kiedyś nastąpi reunion Modern Talking?

T.A.: Modern Talking z Dieterem i ze mną na zawsze już pozostanie czymś historycznym. Świetnie się razem bawiliśmy, udało nam się stworzyć coś wielkiego. Duch Modern Talking jest cały czas obecny w moich piosenkach i na moich koncertach.

Jakie są twoje zainteresowania?

T.A.: Muzyka jest moją pasją. Jeśli jestem w domu, uwielbiam gotować.

Dziękuję za poświęcony czas. Wyrazy uznania i do zobaczenia wkrótce.

3

Wywiad z Thomasem Andersem został przeprowadzony przez Tomasza Kordaszewskiego dla portalu Kinoplay.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

DLA ZAINTERESOWANYCH: ORYGINALNA WERSJA JĘZYKOWA WYWIADU

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.