FABLE 2 (X360)

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Producent:Lionhead Studios
Wydawca:Microsoft Game Studios
Projektant:Microsoft
Gatunek:fabularna / RPG
Kategoria wiekowa:16 lat
Platforma:Xbox 360
Wymagania:brak
Dystrybucja:Microsoft
Medal:srebrny
Opis

Peter Molyneux aspirował swego czasu do zaszczytnego miana rewolucjonisty rynku gier wideo. Założenia dotyczące pierwszej części współtworzonej przez niego Fable były zaprawdę imponujące – miała to być gra oferująca niespotykany poziom swobody graczowi. Wszystko udało się średnio i pomimo iż gra była bardzo dobra, posiadała swoje ograniczenia, nie do końca spełniając pokładane weń nadzieje.

Długo wyczekiwana premiera następcy znanego głównie z wyżej wymienionych powodów Fable również przyniosła wielkie nadzieje. Niestety, historia lubi się powtarzać. Również i tym razem nie do końca zapowiedzi pokryły się z rzeczywistością.

Główny bohater gry, którego poznajemy jako młodego chłopca, bardzo szybko przeistacza się w dorosłą postać. Troszkę brakuje płynności przejścia z jednego etapu w drugi. Zapowiadana innowacja ogranicza się do tego, że można ukierunkować rozwój naszej postaci jako dobrej lub złej – ze wszystkimi konsekwencjami. Fajnie, jednak to troszkę za mało jak na megarewolucyjny tytuł.

Przyznać należy otwarcie, że rozwiązania techniczne w grze stoją na wysokim poziomie. Sterowanie jest intuicyjne, praktycznie od razu można wyczuć, co i jak robić, przemierzając lokacje oraz walcząc z przeciwnikami. Oprawa dźwiękowa również nie jest niczym, co mogłoby dać powód do narzekań. Znakomicie dobrano głosy postaci do ich fizyczności.

Cóż zatem powoduje, że gra jest „tylko” bardzo dobra. Ano właśnie ograniczenia. Największym z nich jest czas rozgrywki – nie można mówić o grze idealnej w przypadku, gdy przeciętny gracz może rozpracować pozycję w jeden lub dwa wieczory. Warto, jednak z lekkim dystansem.
Galeria

HISTORIA

Pierwsza część fabularnej gry akcji Fable o podtytule „Zapomniane opowieści” (na poprzednią generację konsol) ujrzała światło dzienne w roku 2005 . Wyróżniała się ponadprzeciętną dawką swobody ofiarowanej graczowi zagłębiającemu się w świat gry.

SCENARIUSZ

Wydarzenia w grze rozgrywają się 500 lat po części pierwszej. W Albionie zapanowała inna epoka – zamiast średniowiecznej krainy można ujrzeć świat bliższy realnemu. Główny bohater, wraz z siostrą, starając się wyrwać z biedy, kupują magiczną pozytywkę, która ma odmienić ich życie. Scenariusz niestety nie jest porywający, pomimo dodania innych, mniej lub bardziej ciekawych wątków pobocznych.

ASPEKTY TECHNICZNE

Graficznie następca Fable prezentuje się ciekawie. Pomimo pierwszego wrażenia cukierkowości lokacje są ciekawe, dobrze dopracowane, czym cieszą oko. Sterowanie nie nastręcza problemów, jest bardzo intuicyjne. Muzyka zastosowana w grze bardzo dobrze komponuje się z resztą elementów.

tom
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Grafika:4
Dźwięk:5
Grywalność:4
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.