CECHY DOBREGO KINA

Aby stworzyć przyzwoite kino domowe, nie wystarczy pójść do sklepu, kupić drogi odtwarzacz DVD/Blu-ray, zestaw głośników (albo wszystko w komplecie) oraz nowoczesny telewizor, a potem wstawić to do pokoju, połączyć kablami i odpalić. Na jakość obrazu i dźwięku ogromny wpływ ma bowiem nie tylko sam sprzęt audio-wideo, ale także jego rozstawienie, wielkość pomieszczenia, w którym się znajduje oraz jego akustyka i warunki oświetleniowe. Dopiero umiejętne połączenie tych elementów pozwoli uzyskać efekt kina z prawdziwego zdarzenia.

Jak wynika z powyższego wywodu, pojęcie kina domowego nie powinno ograniczać się do samego sprzętu audio-wideo, ale uwzględniać także miejsce, w którym on funkcjonuje, tworząc z nim integralną całość.


Zależnie od miejsca, jakim się dysponuje, możliwości finansowych i indywidualnych potrzeb kino może przybrać formę podstawową, spełniającą minimum wymogów sprzętowych i lokalowych, lub zaawansowaną. W obydwu przypadkach zawsze warto zainwestować w sprzęt nowoczesny i dobrej jakości.

1.1    Wersja podstawowa
a)    pomieszczenie do oglądania filmów: pokój dzienny z telewizorem lub salon
b)    minimum sprzętowe: telewizor panoramiczny, odtwarzacz DVD/Blu-ray, zestaw głośników w systemie dźwiękowym 5.1
c)    opcjonalnie: amplituner, system dźwiękowy 7.1

1.2    Wersja zaawansowana
a) pomieszczenie do oglądania filmów: wyodrębniony pokój
b) minimum sprzętowe: ekran, projektor, odtwarzacz DVD/Blu-ray, zestaw głośników w systemie dźwiękowym 5.1/7.1, amplituner
c) opcjonalnie: dekoder satelitarny, odtwarzacz sieciowy, serwer CD/DVD, nagrywarka i inne

luxus_screenwall

Stewart

Oczywiście w kinie „salonowym” można skorzystać z projektora i ekranu. Bogata oferta stwarza ku temu wiele możliwości, nie niwecząc eleganckiego wyglądu salonu. Jeśli się jednak nie chce mieć ekranu na ścianie, można przykryć go ozdobną ramą z umieszczoną wewnątrz artystyczną grafiką, podnoszoną do góry na czas projekcji. (Patent sprawdza się też w przypadku płaskich wyświetlaczy!)

media_decor

Stewart

2 POMIESZCZENIE

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.