ZŁE MAMUŚKI

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Złe mamuśki
Tytuł oryginalny:Bad Moms
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2016
Czas trwania:98 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Jon Amiel
Obsada:Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn, Christina Applegate, Jada Pinkett Smith, Annie Mumolo
Dystrybucja:Monolith Video

Wystarczy być.. szczęśliwą mamą.

Młoda i piękna matka cudownych dzieci, żona wspaniałego męża, spełniona bizneswoman, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonych przyjaciółek, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary … i naraża się obłudnym kurom domowym ze szkolnej rady rodziców.

W Polsce, w kraju gdzie silny jest kult Matki Boskiej i obowiązująca wciąż ikona Matki-Polki jako jedynej możliwej i akceptowalnej „Złe mamuśki” mogą się wydać filmem wręcz obrazoburczym. Bohaterki tej komedii odmawiają bycia idealnymi matkami: cierpliwymi, wybaczającymi, stającymi na rzęsach, by spełnić oczekiwania domowników, szefów, rodziny, sąsiadów czy pań z rady rodziców. I tym nas od razu ujmując… Amerykanki czy Polki – nie ma to znaczenia. Bo podzielają te same emocje. Polki bombardowane doniesieniami kolorowej prasy o kobietach, które idealnie łączą wszystkie funkcje i w dodatku wyglądają olśniewają podobnie jak ich amerykańskie koleżanki meandrują między dobrymi radami jak dobrze wychować dziecko, być demonem seksu w łóżku, zrobić idealny makijaż w minutę i wymienić koło w samochodzie. Bywając bardzo blisko stanu wrzenia lądują w gabinetach psychologów z depresjami i poczuciem winy, że nie dają rady. Komedia oczywiście nie zmierza w tę stronę, niemniej uruchamia refleksję co do tego, że wystarczy być wystarczająco dobrą matką by wychować dobrze dzieci i lepiej być po prostu spełnioną kobietą, bo dzieci szczęśliwej matki będą lepszymi ludźmi. Film pokazuje to w sposób nie podlegający dyskusji. I dobrze, bo tu akurat subtelność byłaby nie na miejscu. Zabawne dialogi,  slapstickowe żarty i komedie sytuacyjne są na ogół śmieszne i choć „Złe mamuśki” mogłyby spokojnie objeść się bez wulgarnych żartów, szarżowania (scena w sklepie) i podawania nam na tacy pewnych rzeczy z cyklu „a teraz się wyzwalamy” to film ogląda się przyjemnie. Oczywiście nie ręczę za jego odbiór przez „inną” płeć.  

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz bardzo estetyczny. Kolory żywe, wręcz papuzie,  mocno nasycone, z dominantą barw podstawowych. Dobra ostrość i kontrast. Brak usterek.

Dźwięk żywy i efektowny, zwłaszcza w scenach dawania czadu tudzież życiowych katastrof, które nie omijają bohaterek.  W tyłach intensywnie brzmi szkoła, bar i ulica. Sporo wpadającej w ucho hip-hopowej muzyki.  

BONUSY

Wydanie z książeczką i zwiastunami.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny, broszurka
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.