ZIELONA LATARNIA

Data premiery:25.11.2011Nośnik:DVDBlu-ray
Tytuł polski:Zielona Latarnia
Tytuł oryginalny:Green Lantern
Gatunek:akcja, science fiction
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:111 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Martin Campbell
Obsada:Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Tim Robbins, Angela Bassett
Dystrybucja:Galapagos
Opis

Czerwona latarnia wśród ekranizacji komiksów.

Galeria

To z pewnością jedna z najbardziej nijakich (jeśli chodzi o charyzmę głównego bohatera), statycznych (na co poszło te 200 milionów dolarów?!) i głupawych ekranizacji komiksów. Zielona Latarnia – w ludzkiej wersji Hal Jordan – udanie prezentował się w animacjach, w wersji fabularnej przepadł z kretesem.

„Zielona Latarnia” to opowieść o niepanującym nad emocjami pilocie Halu Jordanie, który nagle, dzięki magicznemu pierścieniowi wręczonemu mu przez Obcego, zyskuje supermoce i staje się tytułowym wojownikiem, członkiem międzygalaktycznego bractwa dbającego o równowagę we wszechświecie. Oczywiście chłopak trafi na nieciekawe czasy – zły Parallax chce zniszczyć bractwo i zapanować nad wszechświatem. Hal z pomocą swej ukochanej Carol jest jedynym, który może go powstrzymać (o ile wcześniej opanuje władanie swą supermocą i powściągnie swój temperament).

Sensu w starciu bubka z Ziemi z bubkiem z kosmosu praktycznie nie ma – widać realizatorzy liczyli, że efekty specjalne i świecące na zielono wdzianko głównego bohatera przysłonią scenariuszowe mielizny i bezsensy. Tym razem się przeliczyli – po pierwsze efektów specjalnie wiele nie zobaczymy (owszem, te, które są, prezentują się bardzo dobrze), po drugie bohaterowie są płascy jak kartka papieru, po trzecie Ryan Reynolds, który już zaczął udowadniać, że aktorstwo na poziomie wyższym niż kretyńskie komedie dla nastolatków nie jest mu obce… zawalił na całej linii. Jego Hal jest najzwyczajniej prymitywny, jeśli przyszłość świata ma zależeć od takiego pajaca, to ja dziękuję, wysiadam. Na szczęście przyszłość kina do niego raczej należeć nie będzie – film okazał się klapą finansową sporych rozmiarów.

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.