ZAKOCHANY KUNDEL

Nasza ocena:5Nośnik:DVD
Tytuł polski:Zakochany kundel
Tytuł oryginalny:Lady And The Tramp
Gatunek:animowany, familijny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:1955
Czas trwania:72 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Hamilton Luske, Wilfred Jackson
Obsada:(dubbing) Cezary Pazura, Marian Opania, Magdalena Zawadzka, Beata Kawka, Tomasz Stockinger
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
Miłość nie zna ras.
Galeria

Lady, cocker-spanielka, trafia jako szczenię do wytwornego domu bardzo kochających ją państwa. Kiedy jednak jej właścicielom rodzi się dziecko, czuje się odsunięta na bok i zapomniana. Jej sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, gdy na czas krótkiego urlopu pana i pani do domu wprowadza się ciotka Sara, mająca zająć się przez ten czas dzieckiem, i jej dwa złośliwe koty syjamskie. Spanikowana Lady błąka się po ulicy, po próbie nałożenia jej kagańca, i wpada w tarapaty, z których ratuje ją znany jej z widzenia kundel Tramp.

Zrealizowany w 1955 roku „Zakochany kundel” zawiera jedną z najpiękniejszych scen miłosnych kina – sekwencję wsysania jednej nitki spaghetti przez Lady i przez Trampa zasłuchanych w muzykę. Walt Disney kochał zwierzęta, a szczególnie psy, i dlatego to właśnie one są bohaterami jego pierwszego szerokoekranowego pełnometrażowego animowanego filmu kinowego. Z wnikliwością podpatrywał zachowania charakterystyczne dla poszczególnych ras, a potem umiejętnie przenosił je na taśmę filmową. „Zakochany kundel” to film dla całej rodziny, starsi z łezką w oku przypomną sobie, oglądając go, czasy dzieciństwa, młodsi obejrzą pięknie zrealizowaną i opowiedzianą historię i może nawet zdziwią się jakością animacji sprzed 57 lat.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest czysty i ostry, bardzo ładnie narysowany. Cieszy oczy bogactwem kolorów: zieleni, granatów, fioletów, karminów, brązów, przeważnie ciepłych, czasem pastelowych, niekiedy w ciemniejszych, nasyconych odcieniach, ale zawsze trzymających się konturów. Szczegóły starannie narysowanych kadrów dobrze widoczne.

Wyraźnym dialogom niemal nieustannie towarzyszy muzyka ilustracyjna, jest kilka pięknie zaśpiewanych, melodyjnych piosenek. Muzycznie aktywne są wszytkie głośniki, jednak rozmowy i odgłosy tła dobiegają z przodów.

BONUSY

W dodatkach krótkie, ale ciekawe materiały tematyczne. Pierwszy z nich to wspomnienie Diane Disney Miller o ojcu (7.33 min). Wspomina w nim m.in. dom nad remizą strażacką, w którym mieszkał, otwarcie Disneylandu, z jej słów wyłania się portret uczuciowego, ciepłego, radosnego człowieka, który lubił ludzi i który uwielbiał być dziadkiem dla swoich wnuków. Zza ściany pokoju dochodziły w jego domu odgłosy dżungli puszczane w parku tematycznym, co sprawiało jego wnukom wielką uciechę. Drugi materiał tematyczny to „Psiakopedia: wszystko o psach" (9.22 min). Dowiadujemy się z niego, że istnieje około 150 psich ras i są one podzielone na 7 kategorii. W materiale omówiono charakterystyczne cechy i zalety każdej z owych kategorii. „Odkryj Blu-ray 3D z Timonem i Pumbą" (4.14 min) to materiał promocyjny, zachęcający do oglądania produkcji Disneya na BD. W menu także zwiastuny innych filmów. Projekcję filmu może opcjonalnie poprzedzać krótki wstęp Diane Disney Miller.

itkPremiera DVD: 3.02.2012

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:5
Obraz:5
Dźwięk:3
Bonusy:3
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.55:1, 16:9
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, czeska, węgierska
Napisy::PL, CZ, ANG, SŁO, ANG/N, WĘG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::22
Bonusy::zwiastuny, materiały tematyczne, materiał promocyjny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.