ZABÓJCZA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Zabójcza
Tytuł oryginalny:Barely Lethal
Gatunek:familijny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2015
Czas trwania:94 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Kyle Newman
Obsada:Hailee Steinfeld, Samuel L. Jackson, Jessica Alba, Sophie Turner
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Młodociana zabójczyni w szkole życia.

Megan od najmłodszych lat wychowuje się i uczy w tajnej szkole dla zawodowych zabójców. Nastolatka marzy o tym, aby znaleźć się w zwykłym świecie i wieść takie samo życie jak tysiące jej rówieśników. Pewnego dnia pozoruje swoją śmierć, ucieka… i zapisuje się do zwykłego college’u. Megan jeszcze nie wie, że w porównaniu z „normalnym” szkolnym życiem, szkoła zabójców to fraszka…

Zabawna lekka i przyjemna komedyjka dla nastolatków, a raczej nastolatek, bo to babskie problemy są w niej najważniejsze. Jest więc błędne zauroczenie pięknym, acz pustym jak oczodół idolem szkoły, jest rywalizacja między dziewczętami i typowe podkładanie sobie świni, byleby dostać to co się chce. Jest też oczywiście umoralniający wątek wielbiciela, wartościowego, ale niezbyt atrakcyjnego, do którego docenienia Megan musi jednak dojrzeć. Najzabawniejsze sceny, to te w których Megan – jako uczennica reaguje instynktownie i właściwie dla… wyszkolonej zabójczyni kładąc na łopatki szkolnych żartownisiów. Dla dorosłych to jednak film lekko rozczarowujący, bo obiecujący początek rozwija się potem w kierunku familijnej, czytaj  przewidywalnej komedii pełnej banalnych rozwiązań. Niespodzianka jest dobra obsada, która niewiele mogła z siebie dać, czyli Samuel L. Jackson i Jessica Alba. Prawdziwą niespodzianka jest za to jest udział Sophie Turner, która tym występem daje próbkę czegoś innego od tego do czego nas przyzwyczaiła jako Sansa w „Grze o tron”.

ASPEKTY TECHNICZNE

Raczej bez fajerwerków, choć sceny „sensacyjne” są odpowiednio dostrojone. Słychać wiec w tyłach furkot łopat helikopterów i ujadanie wirników, są strzały i odgłosy bijatyki w łazience i podczas studniówki. Jest ryk silnika i pisk hamulców podczas ucieczki samochodowej. W większości jednak to dosyć subtelna dźwiękowa przestrzeń. W ścieżce muzycznej sporo młodzieżowej muzyki.

Obraz w styli „Brawo” czyli przyjemny dla oka, choć pełen cukierkowych kolorów. Są jednak ładnie nasycone i dobrze kontrastują z zimnymi szarościami i granatami szkoły młodych zabójczyń. Ostrość i kontrast w normie. Zauważyliśmy jedynie lekkie tylko falowania krawędzi.

BONUSY

Zwiastuny.

veroika     

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.