WSKRZESZENIE MISTRZA

Nośnik:DVD
Tytuł polski:Wskrzeszenie mistrza
Tytuł oryginalny:Resurrecting The Champ
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2008
Czas trwania:108 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Rod Lurie
Obsada:Samuel L. Jackson, Josh Hartnett, Kathryn Morris, Dakota Goyo, Alan Alda, Rachel Nichols, Teri Hatcher
Dystrybucja:Kino Świat
Opis
Erikowi Kernanowi Jr., dziennikarzowi sportowemu, nie wiedzie się ani w życiu osobistym (rozszedł się z żoną), ani w pracy. Była żona traktuje go lekceważąco, a szef właśnie dał mu do zrozumienia, że nie ceni sobie zbytnio jego pisaniny.
Galeria

Nic więc dziwnego, że gdy Kernanowi trafia się dobry temat, postanawia natychmiast użyć go jako trampoliny do dalszej kariery. „Temat” jest bezdomnym, grzebiącym w śmieciach mężczyzną, który okazuje się słynnym niegdyś bokserem Bobem Satterfieldem, zwanym Bombardierem.

Filmowy Satterfield jest postacią autentyczną. Urodził się w 1927 r., zmarł na raka w 1977 r. Boksował w wadzie ciężkiej i znalazł się nawet na sporządzonej przez magazyn Ring liście 100 największych pięściarzy, zajmując na niej pozycję nr 58. Obraz Roda Lurie'ego to jednakże opowieść przede wszystkim o dziennikarzu, który stara się wykazać (nie stroniąc od podkoloryzowania historii Bombardiera) i wyjść z cienia sławnego ojca – reportera sportowego, a także naprawić stosunki z żoną i synkiem. Robi to pod wpływem rozmów z bezdomnym bokserem, które skłaniają go do refleksji nad własnym życiem.

Skromny film, ale dający do myślenia, a przy tym momentami zaskakujący. W roli bezdomnego mistrza wystąpił Samuel L. Jackson, a rozmowy przeprowadza z nim na ekranie Josh Hartnett. W efektownym epizodzie szefa Kernana pojawił się Alan Alda.

ren

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.