WAMPIRY I ŚWIRY

Data premiery:8.03.2011Nośnik:DVD
Tytuł polski:Wampiry i świry
Tytuł oryginalny:Vampires Suck
Gatunek:komedia, horror
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:82 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Jason Friedberg, Aaron Seltzer
Obsada:Matt Lanter, Jenn Proske, Diedrich Bader, Chris Riggi, Ken Jeong, Anneliese van der Pol
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Parodia cyklu „Zmierzch”, czyli filmów, w których wymuskane wampiry same są niezamierzoną parodią horrorowych krwiopijców.
Galeria

Nie jest to jednak parodia w starym stylu, taka jak chociażby „Czy leci z nami pilot?”, w której była i sensowna (w swym bezsensie) akcja, i w miarę oryginalni bohaterowie. To zlepek gagów nawiązujących do poszczególnych scen ze „Zmierzchu” i paru innych hitów ostatnich lat. Do tego dorzucono – rozpoznawalne dla wytrawnych szperaczy na „Pudelku” – zabawne w zamierzeniu twórców sekwencje obśmiewające gwiazdki popkultury.

Fabuła jest znana – Becca przyjeżdża do małego miasteczka, zakochuje się w wampirze Edwardzie, ale jej serce mocniej bije też na widok owłosionego wilkołaka Jacoba. To rozpoczyna rywalizację przedstawicieli dwóch wrogich ras.

Znajdzie się w filmie dosłownie parę udanych żarcików (bezrobotny wiedząc, że w mieście są wampiry, szuka pracy oferując przy okazji pracodawcom własną krew), ale większość z nich jest niesmaczna (typu okładanie kaleki, zwierzęce instynkty Jacoba objawiają się na przykład… obsikiwaniem latarni i hydrantów). Duet Friedberg – Seltzer nie wzniósł się ponad poziom swych poprzednich marnych produkcji typu „Poznaj moich Spartan”, „Totalny kataklizm” czy „Komedia romantyczna”. Ale, jak zawsze, w USA odniósł sukces finansowy…

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.