W SYPIALNI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:W sypialni
Tytuł oryginalny:W sypialni
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:Polska
Rok produkcji:2012
Czas trwania:80 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Tomasz Wasilewski
Obsada: Katarzyna Herman, Tomasz Tyndyk, Agata Buzek, Mirosław Zbrojewicz, Janusz Chabior
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Plan B.
Galeria

Edyta zerwała ze swoim dawnym życiem i przyjechała do Warszawy. Nie ma zajęcia, nie ma mieszkania. Jej sposobem na przeżycie jest umawianie się przez internet z mężczyznami w ich domach, co – po podaniu im środków nasennych – zapewnia jej dach nad głową na jedną noc i jedzenie. Z tego schematu postępowania rezygnuje, nieoczekiwanie dla samej siebie, na rzecz w podobny sposób poznanego Patryka. Trzydziestokilkulatek ma w sobie coś, co powstrzymuje Edytę od realizacji zwykłego planu, a po pewnym czasie zaczyna ją fascynować.

„W sypialni” jest debiutem Tomasza Wasilewskiego. To film inny niż inne, jego bohaterką jest osoba, o której praktycznie nic nie wiemy i w trakcie projekcji niewiele się dowiemy, możemy się tylko czegoś domyślać. To film-oczekiwanie – na informację, na przełom, na jakieś wydarzenie. Pojawienie się napisów końcowych jest zaskoczeniem – jak to? To może jednych rozczarować, a innych zaintrygować. Mocną stroną filmu jest obsada, z najlepszą jak do tej pory rolą Katarzyny Herman (Edyta), bardzo dobrym partnerującym jej Tomaszem Tyndykiem (Patryk) i świetnymi epizodycznymi rolami Agaty Buzek i Mirosława Zbrojewskiego. 

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz mocno odsaturatyzowany. Kolorystyka zimna – utrzymana w granatach szarościach i błękitach. Nawet czerwienie wpadają w burgund, a czerń w szarości. Tylko chwilami barwy są ostre. Zdjęcia są prześwietlone i niestabilne, bo większość kręcona jest z ręki. Z racji tego jest trochę smużenia i zmiękczeń. Falują krawędzie, a tło szumi. 

Muzyka fortepianowa Leszka Możdżera – punktowa, chaotyczna, niestabilna bez wyraźnej linii melodycznej dobrze oddaje charakter filmu. Niewiele tak naprawdę jest dźwięków tła, trochę szumów ulicy, samochody, głośna muzyka. Ale nie jest cicho, mamy do czynienia z jednolitym szumem, nie do końca zidentyfikowanym. 

BONUSY

Teledysk i zwiastuny

itk/veroika

Premiera DVD: 11.03.2013

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska
Napisy::ANG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.