UMYSŁ PRZESTĘPCY

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Umysł przestępcy
Tytuł oryginalny:Criminal
Gatunek:kryminał
Kraj produkcji:USA, Wielka Brytania
Rok produkcji:2016
Czas trwania:113 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Ariel Vromen
Obsada:Kevin Costner, Ryan Reynolds, Gary Oldman, Scott Adkins, Gal Gadot
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Choć obsada obiecuje więcej, to wciąż całkiem niezły film akcji z niejednoznacznym czarnym(?) bohaterem. 

Agent CIA Bill Pope tropi w Londynie niebezpiecznego hakera o pseudonimie „Holender", którego działania mogą doprowadzić do wywołania III wojny światowej. Niestety ginie, zanim udaje mu się go dopaść. Agencja decyduje się skorzystać z eksperymentalnej procedury i wszczepić jego wspomnienia innej osobie. Wybór pada na byłego skazańca Stewarta.

Prawdę mówiąc  film mnie pozytywnie zaskoczył - pewnie, że fabuła jest odtwórcza i naciągana, pewnie, że były już takie wątki, pewnie, że finał jest przewidywalne, ale pomimo tych wszystkich ALE, wyczuwa się w filmie potencjał. Może z racji całkiem ciekawej roli Kevina Costnera (na szczęście dla filmu nie udało się powierzyć jej Nicolasowi Cage), który wcielił się w swego bohatera w sposób jak na film sensacyjny całkiem przekonywający psychologicznie. Jego bohater przechodzi niełatwą, acz ciekawą metamorfozę, która cały czas jest balansowaniem na granicy dwóch skrajnie różnych osobowości. Pozbawiony empatii oblech, obojętny wobec jakichkolwiek zasad i wartości człowiek przeistacza się z ludzkiego psychopaty w no właśnie…bynajmniej nie anioła w ludzkiej skórze tylko istotę schizofreniczną, która dosyć mocno walczy z narzuconym jej przecież siłą nowym wcieleniem. Myślę, że ta przemiana to właśnie ów najmocniejszy punt filmu, choć trzeba przyznać że zwroty akcji i duża doza napięcia utrzymująca się przez cały film to też spore atuty. Tak czy inaczej „Umysł przestępcy” ogląda się z przyjemnością, bez zniecierpliwienia wynikającego z przeświadczenia ja już to widziałam. Pewną irytację mogą wywołać nieprawdopodobieństwa fabuły np. uwolnienie się z samochodu, ale w końcu nie takie absurdy już widzieliśmy…

ASPEKTY TECHNICZNE

Tutaj na poziomie. Wszelkie akcyjne odgłosy wybrzmiewają jak powinny. Łopaty helikoptera, strzały lewej i prawej, szkło sypiące się ze strzaskanej szyby, pożar w laboratorium,  wybuch benzyny, czy eksplozja pocisku rakietowego auta mają swoją dynamikę i są znakomicie rozseparowane.

Obraz ostry i z głębokim kontrastem. W palecie barw dominują granaty i szarości, biel jest zażółcona, nieczysta.   

BONUSY

Zwiastuny i książeczka.

Veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny, książeczka
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.