TYLKO DLA DOROSŁYCH

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Tylko dla dorosłych
Tytuł oryginalny:Adult World
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:97 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Scott Coffey
Obsada:Emma Roberts, John Cusack, Shannon Woodward, Chris Riggi, Armando Riesco
Dystrybucja:Monolith Video
Opis

Per aspera ad astra.

Galeria

Amy, absolwentka college’u, marzy, żeby zostać wielką poetką. Tymczasem, z konieczności, podejmuje pracę w sex shopie. To nowe doświadczenie wzbogaca ją jako przyszłą literatkę i nie pozostaje bez wpływu na jej bieżącą sytuację, dając impuls do różnorakich refleksji i obserwacji. Co jednak powie na to wszystko jej mentor literacki Rat?

Film oszczędny w środkach, statyczny, na dłuższą metę dość nużący. Przeciętni bohaterowie, w zwyczajnych miejscach, mający zwyczajne życie – to cechy tego typu filmów. Amy przez swoją egzaltację jest raczej irytująca, ale to właśnie dowód na to, że jej rola jest dobrze zagrana, bo taka właśnie ta bohaterka ma być. Egzaltowana, z wielkimi aspiracjami, mało wrażliwa na innych i tak naprawdę przeciętna. Podsumowując – dość trudno dotrwać do końca „Tylko dla dorosłych”, zwłaszcza że nie niesie on ze sobą jakiejś odkrywczej myśli, nie zaskakuje, a zakończenie wydaje się dosyć banalne.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest przygnębiający, a na pewno nie pomaga mu fakt, iż akcja toczy się zimą, w porze roku nieobfitującej w żywe barwy. Dominują brudne brązy, mętne szarości i zimne błękity. Barwa skóry bohaterów też ociera się o ziemistość. Kontrast kiepskawy, plany są skąpo oświetlone i właściwie nie ma ani jednej sceny całkowicie wyraźnej. Nawet sceny w seks shopie są ponurzasto bezbarwne. Ostrości wiele brakuje do ideału, kontury postaci i przedmiotów rozmywają się.

Dźwięk mocno obyczajowy: muzyki niewiele, dialogi z frontu. Odgłosy w tyłach można policzyć na palcach jednej ręki. Ot, scena demolki mieszkania czy gwaru podczas demonstracji. Sporo szemrania tła.

BONUSY

Zwiastuny.

itk / veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:2
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL, ANG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.