Zawieszony w czynnościach służbowych policjant Jake Wilder zostaje w trybie pilnym odwieszony i przydzielony do wyjaśnienia zabójstwa Lou Swansona, swojego starszego kolegi po fachu zastrzelonego na służbie. Jego partnerem zostaje były partner owego policjanta, pies Rino. Równie zasłużony i równie niesubordynowany co Wilder. W trakcie dochodzenia okazuje się, że sprawa ma szerszy wymiar, może nawet światowy, bo w zabójstwo zamieszani są członkowie ugrupowania neonazistowskiego, nawołujący do zjednoczenia się braci w rasizmie na całym świecie. Wilderowi również zaczyna zagrażać śmiertelne niebezpieczeństwo.
Ale Wilder sobie poradzi...
W filmie „Top Dog” występuje sympatyczny kudłaty pies, Chuck Norris i elementy prostego humoru. Sceptycznie początkowo nastawieni do siebie partnerzy stopniowo przekonają się do siebie i stworzą zgrany zespół. Sceptycznie nastawieni do wyczynów Chucka Norrisa na ekranie widzowie nadal pozostaną sceptyczni, bo jest to typowy film dla fanów gatunku i tego aktora.
„Top Dog” wchodzi w skład pięciopłytowej kolekcji „Chuck Norris”.
ASPEKTY TECHNICZNE
Cóż my tu mamy – a to wybuch, a to szum i trzask ognia dookoła, a to syrena policyjna, a to strzały. Tzw. mieszanka firmowa. Brakowało mi trochę basów, ale przestrzenność była OK, zwłaszcza zaś przemówienia i okrzyki wznoszone przez rasistów zgromadzonych w dużej, wysokiej hali niosły się echem, czy może raczej pogłosem.
Dosyć słaba ostrość, w ciemnościach (np. we wspomnianej hali) nie widać szczegółów, czerń skłania się w stronę szarości i grafitu, kolory oscylują między naturalnymi a lekko wyblakłymi. Niekiedy w jednolitych plamach barwnych zlewają się szczegóły, np. liście drzew.
BONUSY
Brak.
itk |