TAMARA I MĘŻCZYŹNI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Tamara i mężczyźni
Tytuł oryginalny:Tamara Drewe
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2010
Czas trwania:107 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Stephen Frears
Obsada:Gemma Arterton, Roger Allam, Bill Camp, Dominic Cooper, Luke Evans, Jessica Barden
Dystrybucja:Gutek Film
Opis
Angielskie klimaty.
Galeria

Po latach w rodzinne strony przyjeżdża znana londyńska dziennikarka Tamara. Piękniejsza (bo po operacyjnym zmniejszeniu wielkiego nosa) i bardziej pewna siebie niż wtedy, kiedy opuszczała miasteczko, wywołuje małe zamieszanie w lokalnej społeczności, a zwłaszcza w jej męskiej części. Ową męską część stanowią głównie pisarze skupieni w domu pracy twórczej prowadzonym przez autora poczytnych kryminałów, zdradzającego swą żonę kobieciarza Nicholasa i jej chłopacy, dawny (Andy) i obecny (Ben). Remontując dom (który chce sprzedać), Tamara dokonuje równocześnie remanentu swoich uczuć, niejako przy okazji uwodząc i dając się uwodzić. Żeby rzecz jeszcze bardziej zagmatwać, swoją intrygę snuje zazdrosna nastolatka, fanka Bena, członka zespołu muzycznego. Węzeł gordyjski uczuć i intryg przecina stado krów...

Scenariusz filmu oparto na komiksie Posy Simmonds, reżyser przełożył na ekran dialogi, charakter poszczególnych postaci, a nawet niektóre kadry. Pomimo faktu, że film „Tamara i mężczyźni” jest reklamowany jako brytyjska komedia roku, jego względna komediowość zaczyna przejawiać się dopiero pod koniec. Chyba że uznać za zabawny pojawiający się wcześniej humor typu niemieckiego. Najlepiej sprawdza się angielski krajobraz i wiejskie klimaty.

ASPEKTY TECHNICZNE

Dźwięk w Dolby Digital 5.1, ale poszczególne głośniki nie pocą się z wysiłku. Przestrzenność słychać w scenach z deszczem czy ze stadem biegnących krów, kiedy tętent ich racic i szczekanie psa dochodzą z różnych stron, i przy kilku innych okazjach (śpiew ptaków, muzyka, alarm samochodu). Generalnie głównym składnikiem ścieżki dźwiękowej są dobrze słyszalne, wyraźne dialogi.

Paleta kolorów bardzo ocieplona, karnacja bohaterów momentami wręcz beżowa, zieleń i błękit mało naturalne, tak jakby wypłowiały wystawione na działanie światła po długim bardzo słonecznym lecie. Ostrość dobra, mimo że troszkę zmiękczona. Jednak to zmiękczenie współgra z ciepłą paletą i rozsłonecznieniem kadrów i razem z nimi nadaje obrazowi sielski charakter. Czasem pojawia się falowanie krawędzi (pasiasty deseń ubrania).

BONUSY

Zwiastun, trwające w sumie około półtorej minuty wywiady z twórcami (Gemma Arterton, Dominic Cooper i Stephen Frears chwalący siebie nawzajem) i materiał tematyczny „Film i komiks” (2.24 min), w którym Arterton i Frears przytaczają kilka przykładów podobieństwa kadrów (choć nie zawsze dosłownego) filmu i komiksu, co jest zilustrowane odpowiednimi obrazami.

itk

Premiera DVD: 12.05.2011
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::wywiady, zwiastun, materiał tematyczny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.