ŚWIĄTECZNA RANDKA

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:A Christmas Wedding Date
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:88 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Fred Olen Ray
Obsada:Chris Carmack, Vanessa Lee Evigan, Lenny Jacobson, Levi Fiehler, Stuart Pankin, Michael Dunn
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Jutro i pojutrze też będzie dzisiaj.
Galeria

Film Freda Olena Raya jest mniej wyrafinowaną – i mniej efektowną, to tylko produkcja telewizyjna – wersją „Dnia świstaka”. Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Rebecca po 10 latach nieobecności przyjeżdża na jeden dzień z wielkiego miasta do rodzinnej miejscowości na ślub koleżanki z liceum. Dziewczyna nie czuje się dobrze na starych śmieciach, drażnią jej prowincjonalne zachowania i ludzie, których kiedyś znała, a którzy spędzili całe życie w tej kapsule czasu, jaką są niektóre małe miasteczka. Rebecca marzy tylko o tym, by ten dzień się skończył – rano wraca przecież do siebie. Ale rano okazuje się, że… znów jest dzień ślubu!

Co będzie dalej, chyba wszyscy wiedzą – Rebecca będzie w szoku, potem będzie zła na cały świat, a jeszcze później potraktuje zapętlenie w czasie jako swoisty dar: będzie mogła odnowić dobre relacje z matką, przemyśleć swoje zabiegane życie, znów zwróci uwagę na byłego chłopaka z liceum itp. Nic wielkiego, nic oryginalnego, banały podane w bajkowo-świątecznej oprawie, z dużą polewą lukru i suto udekorowane morałami. Typowa przesłodzona produkcja świąteczna, jakich co roku powstaje na kopy, można zobaczyć, żeby się odprężyć, można sobie darować.

ASPEKTY TECHNICZNE

Mamy tu do czynienia z orgią podstawowych barw: błękitów, czerwieni, żółci oraz różów i granatów, oranżów i zieleni. Faktura ubrań jest gładka i błyszcząca, podkreślająca żywość owych barw. Twarze mają zdrowy odcień ładnej, brzoskwiniowej opalenizny. Ostrość mocno przeciętna. Przeważają miękkie kontury i słabawy kontrast. Falowanie krawędzi (dach domu) i lekkie szemranie tła – to z działki błędy transferu.

Dźwięk przeciętny, z bardzo śladowymi tyłami i mocnym, dialogowym  frontem. Dość banalna ilustracyjna muzyka nie wpada w ucho.

BONUSY

Zwiastuny.

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:5
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::Dolby Digital 5.1
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.