ŚWIAT W OGNIU

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Świat w ogniu
Tytuł oryginalny:Angel Has Fallen
Gatunek:sensacja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2019
Czas trwania:121 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Ric Roman Waugh
Obsada:Gerard Butler, Morgan Freeman, Jada Pinkett Smith, Nick Nolte, Danny Huston
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
W obronie prezydenta, czyli do 3 razy sztuka. 

Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie zakrojona na szeroką skalę walka z terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcieliby zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent znów staje się celem ataku dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning. Ścigany przez wszystkie służby, musi udowodnić swoją niewinność i udaremnić kolejny atak.

Miłą niespodzianką trzeciej części przygód agenta Mike’a Benninga jest fakt, iż akcja wyszła poza mury budowli rządowych, bo ów motyw zamknięcia akcji w klaustrofobicznym gmachu  w drugiej części był mocno wtórny i zakrawał na odgrzewane danie. Tutaj akcja dzieje si e raczej w plenerze, no i w dodatku główny bohater Mike wypada z ogranych schematów jako podejrzany o zdradę, co czyni jego postać nieco bardziej ciekawą. Co więcej konfrontuje się z własnym ojcem, dziwakiem, który pozornie do tego filmu pasuje jak pięść do oka, ale charyzma Nicka Nolte sprawia, że nieco zwariowany ojczulek -  w jego wykonaniu - wtapia się bezbłędnie w konwencję tej części serii, przydając jej lekkości kosztem zadęcia poprzednich części.

„Świat w ogniu” zrealizowano w dość klasycznym stylu. Nie ma tam podkręconych do granic ludzkich możliwości scen akcyjnych, dynamicznego montażu czy kosmicznych strzelanin.  Jest przewidywalność i schematy, w warstwie fabularnej spisek i zagrożenie dla świata (a przynajmniej Ameryki), ale – pominąwszy irytujący  aspekt amerykańskiego patriotyzmu – da się spokojnie z pewną nawet przyjemnością go obejrzeć i równie szybko zapomnieć. Faktem jest też, że gdyby nie Gerard Butler kreujący Mieke z pewnym wdziękiem, zapomniałoby się go jeszcze szybciej.

BONUSY

Oprócz zwiastunów  trzy krótkie materiały z planu, przybliżający aspekty scen pościgu w ciemności, ataku dronów i stanu nieważkości, który jest częścią terapii zespołu stresu pourazowego jaki dotyka bohatera filmu i jego ojca.

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny, materiały zakulisowe
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.