SIDEKICKS

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Sidekicks
Tytuł oryginalny:Sidekicks
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:1992
Czas trwania:102 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Aaron Norris
Obsada:Chuck Norris, Jonathan Brandis, Mako, Beau Bridges, Joe Piscopo
Dystrybucja:Epelpol
Opis

Per aspera ad astra.

Galeria

Chory na astmę nastoletni Barry jest szkolnym outsiderem, czego przyczyna tkwi w małej sprawności i braku siły fizycznej. Chłopak jest obiektem kpin swoich wysportowanych kolegów, spotęgowanych jego skłonnością do oddawania się marzeniom w najmniej odpowiednich momentach, np. na lekcjach. W marzeniach dokonuje bohaterskich czynów, przeciwstawia się złoczyńcom, pokonuje licznych wrogów, ratuje piękne kobiety, a wszystko to u boku Chucka Norrisa, który jest jego idolem. Problemy Barry’ego dostrzega jego nauczycielka i proponuje mu trening u jej wuja, mistrza karate. Mądry staruszek uczy go nie tylko techniki walki, ale i sposobu myślenia, w tym o sobie. Barry nabiera krzepy, do tego stopnia, że mistrz proponuje mu udział w amatorskich zawodach karate. Wśród zaproszonych gości jest sam Chuck Norris. Niespodziewanie marzenia Barry’ego mają szansę przybrać realny kształt.

Film z pozytywnym przesłaniem. Prosty, bo prosty, ale przekazuje tę równie prostą prawdę, że warto wierzyć we własne siły i krok po kroku pokonywać własne słabości. Jako widz w pełni utożsamiłam się z głównym bohaterem, który był największą słabizną w szkole, a potem bez wysiłku przebiegał całe kilometry...

W całej tej historii nie mogło zabraknąć sympatycznej dziewczyny. Gra ją Danica McKellar, czyli Winnie z „Cudownych lat”, toteż przez całą projekcję podświadomie oczekiwałam, że zaraz nadejdzie skądś Kevin. Gra Jonathana Brandisa (Barry), jak również pozostałych aktorów, nie przynosi ujmy kinu kopanemu klasy B.

„Sidekicks” wchodzi w skład pięciopłytowej kolekcji „Chuck Norris”.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ostrość telewizyjnego obrazu średnia, kolory w świetle dnia i w jasnych pomieszczeniach naturalne, w pomieszczeniach słabiej oświetlonych i w sekwencjach marzeń – ciemnawe, czasem wybija się czerwień czy niebieski czyjejś szaty, po to by w innym ujęciu zgasnąć. Czerń niezbyt nasycona.

W ścieżce dźwiękowej sporo odgłosów ciosów, kopnięć, krzyków z widowni w czasie zawodów, czasem minie nas z jednej strony motor, czasem z drugiej dobiegnie czyjś śmiech w saloonie. Wyraźnym i dobrze słyszalnym dialogom towarzyszy muzyka, momentami przyjemnie rytmiczna i pogłębiona basowo.

BONUSY

Brak.

itk
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:2
Dźwięk:2
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.33:1, 4:3
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::brak
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.