SERIA NIEZGODNA: ZBUNTOWANA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Seria Niezgodna: Zbuntowana
Tytuł oryginalny:Divergent Series: Insurgent
Gatunek:akcja, science fiction
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2015
Czas trwania:114 min.
Kategoria wiekowa:12 min.
Reżyseria:Robert Schwentke
Obsada:Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet, Naomi Watts, Ray Stevenson
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Stawka większa niż można przypuszczać

Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego świata. O ile oczywiście  uda jej się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej.

To druga część serii „Niezgodna" o podtytule Zbuntowana i rzeczywiście w porównaniu z pierwsza częścią, bardziej przygodową niż akcyjną, ta została wzbogacona o sporo dynamicznych sytuacji. Więcej też w tej części motywów science fiction, bo trudno inaczej nazwać symulacje przez jakie przechodzi Tris, pełne ciekawych pomysłów i widowiskowych rozwiązań technicznych. Mniej też w tej części dosyć kulawego wątku miłosnego. Niestety, na niekorzyść przemawia to że film zrobił się niezwykle poważny i wzniosły, wszak chodzi o losy świata i na barkach Tris spoczywa odpowiedzialność z tego wynikajaca, co oczywiście odbija się na jakości dialogów, które mógłby pisać romantyczny wieszcz. Niemniej "Niezgodna: Zbuntowana" pozostaje sympatycznym wytworem kina dla nastoletnich odbiorców, a jeśli gdzieś tam zagubimy się i my doroślejsi – nic nam się złego nie wydarzy. Na szczęście wybór aktorki do roli głównej okazał się strzałem w dziesiątkę, bo Shailene Woodley jest na tyle autentyczna w swych emocjach na ile pozwalał scenariusz, a przy okazji nie na tyle piękna, żeby nie musieć ograniczać się do obnoszenia urody. Oczywiście daleko jej poziomu aktorstwa reprezentowanego przez filmowe przywódczynie frakcji: Kate Winslet i Naomi Watts i aż by się prosiło, by to między nim odbywała się konfrontacja.

ASPEKTY TECHNICZNE

Wysokie noty w tym obszarze są jak najbardziej zasłużone. Szczególnie interesujące dźwiękowo sekwencje to te związane z symulacjami, podczas których basy dają czasu wspomagając szum ogromnego pożaru, rozsypywanie się na bryły budynków, wybuchy, eksplozje, roztrzaskiwanie szyb. Największe jednak wrażenie robi wlewający nam się w do lewego ucha niczym syk, głos Janine w czasie przeprowadzania testu. Poza wspomnianymi atrakcjami dźwiękowymi w filmie jest mnóstwo strzałów, walki wręcz z mocnymi  uderzeniami ciał o posadzkę i ściany, stukot pociągu, którym wracają do miasta czy trzask przewracających się meblami i roztrzaskiwanych naczyń pacyfikacji w wiosce Serdecznych.

Ostrość obrazu jest bardzo dobra, cechują ja spora widoczność detali w zbliżeniach. Kontrast głęboki. Kolorystyka z mocnymi wyrazistymi barwami. Sporo szarości, czerni, granatów  jeśli chodzi o gamę strojów Erudytów, Prawych i Nieustraszonych oraz kolorów ziemi: warzyw i korzeni, czyli cynobru, żółci i zieleni które charakteryzują Serdecznych.

BONUSY

Zwiastuny.

veroika
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.