ROZWAŻNA I ROMANTYCZNA_BOX JANE AUSTEN

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Rozważna i romantyczna
Tytuł oryginalny:Sense And Sensibility
Gatunek:obyczaj, kostiumowy
Kraj produkcji:Wielka Brytania
Rok produkcji:2007
Czas trwania:156 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:John Alexander
Obsada:Charity Wakefield, Janet McTeer, Hattie Morahan, David Morrissey, Dominic Cooper
Dystrybucja:Best Film
Opis
Ekranizacja BBC nie zaskakuje niczym oryginalnym, ale wielbicielom prozy Jane Austen daje nieco więcej czasu na obcowanie z pannami Dashwood.
Galeria

W trzyczęściowym miniserialu znalazło się miejsce na sceny, które zazwyczaj wylatują z wersji kinowej. Mamy więc trochę więcej niecnej Fanny Dashwood, która podpuszcza męża do pogwałcenia ostatniej woli ojca i wyzucia macochy i przyrodnich sióstr z wszystkiego, jest także trochę więcej obrazków z życia pań Dashwood.

Dla przypomnienia: po śmierci pana Dashwooda jego majątek zgodnie z prawem obejmuje syn John, a druga żona wraz z córkami Elinor, Marianną i Małgorzatą musi się wyprowadzić i zamieszkać w skromnym domku kuzyna Johna Middletona. Najstarsza Elinor nosi w sercu wspomnienie przystojnego Edwarda Ferrarsa, starszego brata Fanny, a młodsza Marianna jest pod wrażeniem przystojnego pana Willoughby, który mocno zawrócił jej w głowie. Przyszłość pokaże jednak, jak złudne bywają dziewczęce marzenia i jak bolesne są rozczarowania.

Choć pozbawiona tak gwiazdorskiej obsady, jaką miał film Anga Lee z Emmą Thompson, Kate Winslet i Alanem Rickmanem, trzyczęściowa ekranizacja BBC pod względem aktorskim trzyma wysoki poziom, szczególnie jeśli chodzi o role Elinor (Hattie Morahan) i Marianny (Charity Wakefield). Na uwagę zasługuje także Dominic Cooper, który zdołał nieco uczłowieczyć niecnego Willoughby’ego, w pełni świadomego, jak wiele utracił, i chyba szczerze żałującego swojego zachowania w stosunku do Marianny.

Film wchodzi w skład 4-płytowego pakietu „Jane Austen”.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz (1.78:1) umiarkowanie ciekawy. Nie jest zbyt ostry, okazjonalnie mięknie, aczkolwiek w scenach, w których wnętrza rozjaśnia światło świec, duże zmiękczenie jest zrozumiałe. Kolory nie są stuprocentowo naturalne, twarze aktorów miewają barwę zdecydowanego różu. Szczegóły widać przeciętnie, elementy ciemnej garderoby nie rysują się za wyraźnie.

Dźwięk frontalny, ale z separacją odgłosów (turkot powozów). Nagranie jest dość minimalistyczne, bez rozbudowanego tła, z dominacją dialogów.

BONUSY

Brak.

ren

CIEKAWOSTKI – JANE AUSTEN – SALONOWA KOBIETA SAMOTNA

CIEKAWOSTKI – EMPIROWA SZAFA JANE AUSTEN

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::12
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.