RODZINKA NIE Z TEJ ZIEMI

Nasza ocena:3 Data premiery:29.06.2014Nośnik:DVD
Tytuł polski:Rodzinka nie z tej ziemi
Tytuł oryginalny:Escape From Planet Earth
Gatunek:przygoda, animowany
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:95 min
Kategoria wiekowa:8 lat
Reżyseria:Cal Brunker
Obsada:(głosy) Jacek Król, Grzegorz Kwiecień, Przemysław Wyszyński, Agnieszka Kunikowska, Izabella Bukowska
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Straszni Ziemianie.
Galeria

Mięśniak Scorch jest bohaterem narodowym na planecie Baab. Pewnego dnia odbiera sygnał SOS z Mrocznej Planety, czyli Ziemi, z której jeszcze żaden kosmita nie wrócił. Scorch leci na Ziemię i tuż po wylądowaniu wpada w tarapaty – dostaje się w ręce Ziemian. Łącznośc z bazą na Baab urywa się. Na ratunek mu wyrusza jego wątlejszej postury, ale za to bardzo inteligentny starszy brat Gary, a kiedy i on ma kłopoty, pokonując podstępnych wrogów, z pomocą spieszy jego synek i żona.

Pedagogiczna opowieść o sile rodziny, w której mimo braterskiej rywalizacji rodzinne więzi są najważniejsze. W obliczu niebezpieczeństwa w niepamięć odchodzą niesnaski i przykre słowa. Obok wątku braterskiego jest też w „Rodzince..." wątek synowsko-ojcowski pokazujący, jak Gary staje się bohaterem w oczach swojego syna, pomimo że wcześniej chłopiec zapatrzony był w swego sławnego, ubóstwianego przez tłumy wujka.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz wyraźny, czysty, kolory początkowo ograniczone głównie do niebieskiego, żółtego, czerwonego i szarego, co odpowiada kolorom skóry bohaterów, ich strojów oraz elementów wnętrza statku kosmicznego. Wszystkie wymienione barwy są nasycone i czyste. Po wylądowaniu na Ziemi ich paleta się poszerza.

Dźwiękowo w filmie prawie cały czas coś się dzieje, nic dziwnego, kosmiczne i ziemskie pojazdy, kosmiczne gadżety (np. rakietowe buty) i broń są bowiem źródłem przeróżnych odgłosów – świstów, szumów, strzałów, warkotów. Poszczególne odgłosy dochodzą z różnych stron, helikopter na przykład nadlatuje z tyłu i przemieszcza się do prawego przodu, a puszka z napojem gazowanym wypuszcza z siebie dookolny syk.

BONUSY

Zwiastun.

itk

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:5
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing)
Napisy::brak
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastun
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.