RIWIERA DLA DWOJGA

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Riwiera dla dwojga
Tytuł oryginalny:Love Punch
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:Francja
Rok produkcji:2013
Czas trwania:90 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Joel Hopkins
Obsada:Pierce Brosnan, Emma Thompson, Timothy Spall, Celia Imerie
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Ex is the best.
Galeria

Ex-małżeństwo Richard i Kate postanawia połączyć siły i dochodzić swoich praw, gdy okazuje się, że pewien francuski przedsiębiorca Vincent Kruger dzięki finansowym machinacjom pozbawił ich oszczędności życia, co stawia przyszłość ich i ich dziecka pod znakiem zapytania. Kiedy logiczne przemówienie do rozsądku nic nie daje, para postanawia ukraść diament będący prezentem ślubnym dla jego wybranki. W tym celu udają się na Lazurowe Wybrzeże, gdzie ma się odbyć ceremonia i udając zaproszonych gości dokonać kradzieży idealnej. Niestety, nie jest to takie łatwe...
Lekka, zabawna, przyjemna komedia z nutką kryminalną zrobiona może bez większych ambicji, lecz na pewno wprawiająca w dobry humor. Nie wydobędzie nam wprawdzie z płuc salw śmiechu, ale humor oparty jest na lekkim slapsticku i zabawnych dialogach. Stylem nawiązuje nieco do komedii z lat 40 z Kathryn Hepburn i Spencerem Tracy, gdzie skonfliktowana para głównych bohaterów nieustannie toczyła ze sobą wojnę na dialogi. Tu dodano wątek kryminalny, który na pewno przyspieszył akcję i podlał ją odrobiną dreszczyku emocji. Mamy antybohatera, korporacyjnego biznesmana, który za nic ma zasady więc i nasi bohaterowie muszą chcąc nie chcąc wkroczyć na drogę przestępstwa. Nie ma to jak wespół zespół toteż nasza para musi szybko pokonać animozje, w czym pomaga jej para ekscentrycznych przyjaciół (dobre role drugoplanowe).
ASPEKTY TECHNICZNE
Obraz idealny, nie psują go żadne śmieci i błędy transferu, a jako że akcja rozgrywa się głównie na francuskiej riwierze więc kolory są piękne i żywe: błękit nieba, lazur morza, czerwień kobiecych strojów. Sporo jest też pięknych naturalnych pasteli.
Dźwięk komediowy, raczej dialogowy niż akcyjny. Jedynie chwilami (wesele, impreza na plaży, gwar w hotelowej recepcji, scena z samochodem nad przepaścią) dynamiczniej odzywają się tyły.  
BONUSY
Zwiastuny.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.35:1. 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.