PUSTYNNE PIEKŁO

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Pustynne piekło
Tytuł oryginalny:Heatstroke
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:92 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Evelyn Purcell
Obsada:Stephen Dorff, Maisie Williams, Svetlana Metkina, Andrew Roux
Dystrybucja:Monolith Video
Opis

Polowanie na dwie panie.

Galeria

Badacz egzotycznej fauny Paul udaje się na kolejną wyprawę do Afryki. Zabiera ze sobą swoją nastoletnią eksperymentującą z narkotykami córkę Jo oraz swoją nową partnerkę życiową, Tally, Rosjankę z pochodzenia. Relacje między Jo i Tally nie należą do serdecznych, łagodnie mówiąc, ale wkrótce rodzinne niesnaski stracą na znaczeniu, a cała trójka będzie musiała zmobilizować siły w obliczu niebezpieczeństwa grożącego im ze strony bandy kłusowników. Na środku pustyni nie mogą wszak liczyć na niczyją pomoc.

Na niczyją pomoc nie może też liczyć widz decydujący się obejrzeć ten film. Akcja jest do bólu przewidywalna, aktorsko też szału nie ma, a w przypadku grającej Tally Swietłany Metkiny można nawet mówić o fatalnej grze. W fabule pojawiają się pewne nielogiczności, dotyczące np. umiejętności survivalowych i zachowania się bohaterek. Krótko mówiąc, mało wciągający film, który zapomnimy od razu po zakończeniu seansu.

ASPEKTY TECHNICZNE

Jako że akcja rozgrywa się w Afryce, mamy do czynienia z szeroką paletą barw ziemi: beżów, piasku, sjeny, khaki, zbrązowiałych zieleni. Kolory mają różne nasycenie w zależności od oświetlenia, cieplejsze są podczas zachodu słońca, jaskrawsze południową porą. Generalnie jest dosyć ostro i wyraźnie, nie ma problemu z dostrzeżeniem ruchu i kryjących się w mroku detali podczas scen nocnych.

Dźwięk wyrazisty, dobrze rozseparowany, pełen detali i ciekawych odgłosów życia Afryki. Sporo też akcyjnych, takich jak wybuch samochodu z szumem ognia, zasysaniem powietrza i z trzaskiem pękających w drobny mak szyb, strzały z broni snajperskiej, szamotanina przy ognisku czy warkot silnika samolotu kłusowników przeszukujących teren w poszukiwaniu uciekinierek.

BONUSY

Zwiastuny.

itk / veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL, ANG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.