PRZYNĘTA

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Przynęta
Tytuł oryginalny:Serenity
Gatunek:kryminał
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2019
Czas trwania:102 min.
Reżyseria:Steven Knight
Obsada:Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Diane Lane, Jason Clarke, Djimon Hounsou
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Od kryminału noir do…

Baker Dill (Matthew McConaughey) po rozwodzie osiadł na prowincji i żyje z organizacji turystycznych połowów dla amatorów wędkarstwa. Jego spokój zakłóca pojawienie się byłej żony. Karen (Anne Hathaway) prosi go o pomoc. Ma już dość życia ze swoim nowym, impulsywnym mężem (Jason Clarke). Chce, by Dill zabrał go w morze, a następnie zostawił rekinom na pożarcie. Czy dawne uczucie jest na tyle silne, by mężczyzna uległ prośbie zabójczo pięknej Karen? I jaki jest prawdziwy cel uknutej przez nią intrygi?

Zaczyna się jak nostalgiczne kryminały noir z lat 40 z Humphreyem Bogartem i Lauren Baccal. Kobiet po przejściach, mężczyzna z przeszłością, duszna atmosfera, ten trzeci, a w powietrzu wisi zbrodnia. Świetnie oddana atmosfera zagrożenia, jakiegoś uwikłania i demonów przeszłości, z tajemnica w tle której się tylko domyślamy. Potem zaczyna coś nie pasować i wraz z bohaterem właściwie do końca kompletnie nieświadomi witamy finał z kompletnym zaskoczeniem.

To ten rodzaj filmu, do którego nie sposób napisać recenzji nie spojlerując go, więc napiszę jedynie dość oględnie o tym że zamysł się udał, że niespodzianka jest pełna i że aktorzy wykazali się świetnym wyczuciem, zwłaszcza Anne Hathaway w roli femme fatale, rewelacyjnie wystylizowana i grająca w stylu gwiazd z tamtej epoki. I jeszcze tylko jedno – najbardziej zdumieni będą widzowie kierujący się w wyborze filmów jego… okładką.

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny, booklet
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.