OSTATNI GWIZDEK

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Ostatni gwizdek
Tytuł oryginalny:Draft Day
Gatunek:sport, obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:109
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Ivan Reitman
Obsada:Kevin Costner, Jennifer Garner, Denis Leary, Frank Langella
Dystrybucja:Monolith Video
Opis

A hard day.

Galeria

Sonny Weaver, menadżer drużyny Buffalo Bills, ma naprawdę intensywny i ciężki dzień. Musi pogodzić interesy i życzenia właściciela drużyny, jej trenera, zadowolić fanów oraz w tym wszystkim pozostać w zgodzie z samym sobą i swoją intuicją. Ten dzień to odbywający się co roku tzw. draft day, czyli nabór nowych zawodników do NFL – największej zawodowej ligi futbolu amerykańskiego.  Stres potęguje sytuacja osobista Sonny’ego będącego w ukrywanym przed światem związku z księgową klubu.

Zasady pozyskiwania zawodników i wymieniania jednych na drugich pomiędzy drużynami są bardzo skomplikowane, ale też – odpowiednio rozegrane – dają nawet słabym w danym sezonie drużynom ogromne możliwości. Na tych zawiłościach i momentami przypominających szachowe partie rozgrywkach opiera się ten film. Sam futbol amerykański, obcy przeciętnemu Europejczykowi, jest tu rzeczą drugoplanową. Dzięki temu, po pierwszym oszołomieniu i zastanawianiu się, o co chodzi, nawet sportowi laicy wciągną się w film i obejrzą go z zainteresowaniem.

ASPEKTY TECHNICZNE

Film, którego akcja rozgrywa się w wielkim świecie, zarówno sportowym, jak i finansowym, jest idealny. Zieleń ma jaskrawy odcień, jakby była pomalowana, oranż strojów kibiców przypomina skórkę dyni, a błękit dekoracji sali draftu jest niemal fluorescencyjny. Nawet czerwień policzków Jennifer Garner jest zdrowo malinowy. Obraz o idealnej ostrości i kontraście z porządnym odwzorowaniem szczegółów. Tylko w jednym momencie falują krawędzie na powierzchni siatkowego ogrodzenia.

Dźwięk bardzo dobry, choć to film głównie gadany. Jednak gdy główny bohater łączy się w rozmowach telefonicznych z rozmówcami, dźwiękowe tło ich rozmów zmienia się. Jest to gwar ulicy, szum silnika samochodu czy odgłos kuluarowych rozmów. Subtelności dźwiękowe też się pojawiają: podczas rozmowy w parku słychać śpiew ptaków, podczas rozmowy w siłowni charakterystyczny, miarowy stukot przyrządów do ćwiczeń.   

BONUSY

Zwiastuny.

itk / veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL, ANG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.