NOC TYGRYSÓW

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Noc tygrysów
Tytuł oryginalny:A Night For Dying Tigers
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:Kanada
Rok produkcji:2010
Czas trwania:92 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Terry Miles
Obsada:Jennifer Beals, Gil Bellows, Lauren Lee Smith, Tygh Runyan, Kathleen Robertson, Leah Gibson
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Pożegnalna kolacja w rodzinnym gronie.
Galeria

Zgromadzona, pierwszy raz od roku, na uroczystej kolacji rodzina żegna w ten sposób mającego następnego dniat rafić na pięć lat do więzienia Jacka. Przy stole brak rodziców, zmarłych tragicznie rok wcześniej. W trakcie rodzinnej rozmowy wychodzą na jaw skrywane pretensje, tajemnice, odnawiają się stare rany.

Wszystko to dzieje się powoli, acz nieuchronnie. Nie od razu poznajemy też wszystkich bohaterów do końca, każdy z nich „objawia się” w nieco innym, nowym świetle stopniowo. Oglądając „Noc tygrysów”, jesteśmy postawieni w trochę podobnej sytuacji co jedna z bohaterek, Carly, która nie wiedząc, w co się pakuje, myślała, że po prostu pozna rodzinę swojego (dużo starszego) chłopaka. Film na pierwszy rzut oka wydaje się dziwaczny (cóż to za pomysł wydawać kolację z okazji odsiadki), chwilami przypomina sztukę teatralną, ale broni się niebanalnymi, momentami uszczypliwymi dialogami, oryginalnością i niezłym aktorstwem.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ścieżka dźwiękowa filmu to w przeważającej mierze dialogi, dobiegające z przednich głośników, i dyskretna, nastrojowa muzyka, z instrumentami o pięknej, ciepłej barwie, jak akordeon czy fagot. Odgłosy tła jedynie od czasu do czasu, raczej rzadko, zaznaczają przestrzenność systemu dźwiękowego, mowa tu na przykład o krakaniu wrony dobiegającym gdzieś z ogrodu, szumie przejeżdżających samochodów płynącym z tyłu czy dzwonku do drzwi dochodzącym z boku.

Wizualnie obraz przypomina nieco zbrązowiałe zdjęcia ze starego albumu. Wszystko we wnętrzu domu, a toczy się tam lwia część akcji, łącznie z karnacją aktorów, ma lekko pomarańczowosepiowy odcień. Ostrość jest zmiękczona, obraz wydaje się mieć miękką fakturę. W ciemniejszych fragmentach kadrów nikną szczegóły. Brak zabrudzeń

BONUSY

Nie dołożono dodatkowych materiałów.

itk

Premiera DVD: 18.10.2012

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.